KOKERS Ruben (32): 'We zetten geen oude succes- nummers op tafel' Harm-Jan (36): eters 'We pakken graag uit met iets bijzonders. Dit keer beginnen we met oesters en champagne. De schaal waarop we de oesters presenteren, komt uit een voormalig Turks restaurantje. Daarna zetten we roergebakken gamba's op tafel, met Spaanse pe- pers, gember, knoflook en peterselie. Omdat Anni- que een lekker broodrecept in AllerHande vond, geven we er zelfgebakken brood bij. De inktvis schoonmaken is mijn afdeling. Het is wel handig als je het al eens eer- der hebt gedaan, want het is nogal een geklieder. Volgens het oor- spronkelijke recept hoort er een broodvulling in. Maar dat vonden we te zwaar op de maag liggen. Dus hebben we zelf een mengsel van gedroogde toma- ten, Hollandse garnalen en een Italiaans worstje bedacht. We komen vijf keer per jaar bij elkaar. Om het kookjaar af te maken, eten we een keer samen in een toprestaurant. En dan denken we wel eens: nou, zo slecht doet onze club het niet eens.' 'Het bijzondere dit keer was dat het hele menu uit vis bestond. Meestal hebben we iets uit de zee als voorafje en gaan we daarna over op vlees. Dit was heel verrassend. De volgende kokers krijgen het weer lastig om dit te overtreffen. We zijn namelijk allemaal redelijk fanatiek in de keuken en willen elke keer met iets nieuws komen. Ik vond de inktvis geweldig, een recept 'LaStig 0IT1 dit om te onthouden. De vulling was heel goed gelukt en de groene asperges te OVertieffen' pasten er uitstekend bij. We hebben lekker lang getafeld, inclusief kaasplank, oude port en koffie na. Mijn vriendin en ik houden wel van dat Bourgondische. We kunnen makkelijk een paar dagen in de keuken rommelen. De grootmoeder van mijn vriendin heeft mij recepten gegeven om fruit in te maken. Er staan nu allemaal potten op de plank. Het enige waar ik niet warm voor loop is or- gaanvlees. We eten sowieso maar een of twee keer per week vlees. Door de week houden we het koken 00k gewoon simpel.' AllerHande 11-2004 69

Allerhande | 2004 | | pagina 69