NIEUW: zonnige wijnen uit California Albert Heijn heeft een kleine dertig huiswijnen in het assortiment. Rood, wit en rose. Van droog tot zoet. Gemaakt van diverse druivensoorten. Afkomstig uit tien verschillende wijnlanden. Naast Europese wijnen, zijn er ook wijnen uit de Nieuwe-Wereld In California worden fruitige wijnen gemaakt. In de nieuwste wijnen in de AH-Landenreeks is de Californi- sche zon duidelijk te proeven. De witte heeft twee drui- vensoorten als basis: colombard en chardonnay. Het is een frisfruitige, romige witte wijn die prima bij salades, kaasfondue, hartige taart en pasta met vis kan worden gedronken. De rode, gemaakt van ruby cabernet en cabernet sauvignon, is een stevige, fruitige wijn voor bij gegrild vlees (steengrill) en kruidige (vlees)gerechten. THUIS in wijn De wijnen van het eigen merk van Albert Heijn maken het kiezen in de winkel makkelijk. De smaak van de wijn staat op het etiket aan de voorkant van de fles. Wanneer de wijn het best tot zijn recht komt en waarbij hij lekker smaakt, die gegevens staan op het label achterop de fles ver- meld. Maar de huiswijnen bie- den meer dan gemak en voor- deel. Het assortiment is een afspiegeling van wat er in de wereld aan wijn wordt ge maakt en welke wijnen op dit moment in trek zijn. De inko- pers volgen de markt op de voet. Zij weten wat waar te koop is en signaleren trends. Een van die trends is dat onze keuken veel internationaler is geworden. Interesse in vreem- de gerechten werkt door in de voorkeur voor wijnen uit verre landen. Met het assortiment wijnen van het Eigen Merk van Albert Heijn wordt voortdu- rend op die ontwikkelingen in- gespeeld en daarom zijn er behalve Franse, Spaanse en Italiaanse wijnen ook wijnen uit Zuid-Afrika, Australie en Amerika verkrijgbaar.

Allerhande | 2004 | | pagina 58