Albert Heijn verkoopt veel soorten aardappels: van zeer kruimig tot vastkokend, van 'gewoon' tot exqulse... I Bnl je aardappels: je aardappels: itas^ri Ml! V Biologisch Biologisch geteelde - geen gebruikgemaakt van chemische middelen - aardappels. Ge- schikt voor koken, bakken, poffen, frituren, in stamppotten en voor puree. Zak 2 kg. Kilo'tje Speciaal voor kleine huishoudens en minder grate aardappeleters. Verkrijgbaar in de soorten: kruimig, zeer kruimig, vastkokend en biologisch vastkokend. Zak 1 kg. Exquisa Van oorsprong Duitse aardappel met glad schilletje en delicaat aroma. Voor de fijn- proever. Erg lekker in aardappelsaiade of in de schil gebakken bij wild. Zak 1V, kg. Super aardappels Aardappels met een bloemige structuur. Kruimig zonder uit elkaar te vallen. Geschikt voor koken, bakken, poffen, frituren, in stamppotten en voor puree. Zak 3 kg. D Pommes Primeur Nieuwe oogst aardappeltjes, die het hele jaar door verkrijgbaar zijn. Stevige struc tuur, delicaat van smaak. Voor koken, bak ken of in salades. Zak 1 'A kg. Lady Christl Stevige, vastkokende aardappel met een voile smaak. Geschikt voor koken, bakken en in salades. Ook goed te gebruiken voor rosti of andere aardappelkoekjes. Zak 2 kg. Opperdoezer Ronde Klassieke aardappel uit het Noord-Hollandse Opperdoes. Zeer geschikt om in de schil te koken. Blijft na het koken heel en is lekker bij verfijnde gerechten. Zak 2 kg. Pofaardappels Twee grate, voorgewassen aardappels, klaar voor gebruik. Kruimig zonder uit el kaar te vallen. Enkele minuten opwarmen in magnetron. Schaal 2stuks. Stap 1 Schil en was aardappels van gelijke grootte. Zet de aardappels in een pan onder zoveel water dat ze net onder- staan, en voeg wat zout toe. Kook ze op een matig vuur in ca. 20 minuten gaar. Contro- ieer met een vork of ze gaar zijn. Vastkokende aardappels vragen vaak om een iets lan- gere kooktijd dan kruimige aardappels. Stap 2 Giet de aardappels af. Verwarm ze dan nog circa 1 mi- nuut op een laag vuur in een pan met de deksel erop. Dit heet 'afstomen'. De aardappels worden hierdoor mooi droog. Stap 1 Kook vastkokende aard appels zoals hiernaast beschre- ven. Giet ze af en verwarm ze nog circa 1 minuut op een laag vuur in een pan met deksel. Snijd de aardappels in plakken van circa 3 millimeter dik. Stap 2 Verhit in een grote koe- kenpan een flinke klont boter of een paar eetlepels vloeibare margarine. Leg de plakken aardappel in de pan naast elkaar en bak ze op een matig vuur goudbruin; keer ze regel- matig. Voeg als ze te droog worden extra boter toe. Bestrooi de aardappels met zout. Bak de aardappels even- tueel in gedeelten en houd ze warm in een oven van 150 °C. AllerHande 11-2004 45

Allerhande | 2004 | | pagina 45