1 I VARIATIEtip HANDIG OM TE WETEN Sugar snaps Visrepen met kruiden Ui fruiten Tomatenblokjes In plaats van sugar snaps kunt u uiteraard ook peultjes gebruiken, of in grote ruiten gesneden snijbonen. De tilapiafilet is door elke stevige visfiletsoort te vervangen, zoals meerval of roodbaars, maar ook door het mosselvlees van 2 kilo gekookte mosselen. Sugar snaps lijken veel op peultjes. Ze zijn wat dikker en hun smaak houdt het midden tussen die van peultjes en doperwten. Ook de bereidingswijze is het- zelfde; in enkele minuten beetgaar koken. Smoren of roerbakken is ook lekker. Van te lang koken verliest de knapperige, licht verteerbare groente zijn charme. Ingevroren peultjes en sugar snaps (die dan vaak als suikererwten worden aange- duid) zijn een goed alternatief voor verse peulvruchten. Visfilets zijn nagenoeg graatvrij, maar kijk ze voor bereiding nog even na. De krui den vooraf door de bloem mengen is gemakkelijk en zorgt voor een gelijke smaakverdeling. Verschillende specerijen en kruiden lenen zich goed om met vis te combineren. Chinees vijfkruidenpoeder smaakt bijvoorbeeld heel lekker bij witte vis, net als rozemarijn. Cebruik het liefst een koekenpan met antiaanbak- laag en zet het vuur niet te hoog. Door het dunne laagje bloem vallen de repen vis tijdens het bakken minder snel uit elkaar. Cebruik een spatel of tang om de visreepjes voorzichtig te draaien. Fruiten betekent zoveel als het bakken van uien in wat boter of olie, zodat ze mooi zacht worden. Voor uiringen duurt dit langer dan voor snippers. De true is om ze mooi glazig en goudgeel te krijgen. Dan zijn ze gaar en komt hun zoetige smaak goed naar voren. Zet het vuur laag en roer de uien regelmatig om. Veel recepten schrijven ontvelde tomaten zonder zaadjes voor, maar vaak is dat niet echt nodig. Het is nogal een tijdrovend klusje. Bovendien zorgen de pitjes voor extra smaak en ach, die velletjes... Koks en Italianen gebruiken veelvuldig tomatenblokjes uit blik. Voor warme toepassingen een prima alternatief en wel zo makkelijk. Laat de blokjes eventueel eerst uitlekken in een zeef, als de saus geen extra vocht kan gebruiken. 36 AllerHande 11-2004

Allerhande | 2004 | | pagina 36