VARI ATI it i p HANDIG OM TE WETEN Sjanghai paksoi Mie in de wok Geroosterde cashewnoten Goede timing Vervang voor een vegetarische variant de kip door blokjes tofu Mihoen, heel dunne noedeis van rijstebloem, smaakt er ook goed bij. Laat de mihoen enkele minuten wellen in kokend water en spoel dan in een vergiet af met koud water. Schep de mihoen met de koriander en roerbakolie op het eind door het wokgerecht en verwarm nog 2-3 minuten. De kleine paksoivariant met dikke, lichtgroene Stengels en iets donkerder blad is door Chinezen 'Sjanghai paksoi' genoemd. Mooi om te zien, en erg lekker om te eten. De struikjes kunnen in hun geheel worden gestoomd of gestoofd, maar worden meestal in reepjes gesneden en dan verwerkt in roerbakgerechten. Voeg het blad pas op het allerlaatst toe. In heel smalle reepjes is de groente ook rauw lekker in een oosterse salade. Mie is snel en eenvoudig te bereiden, maar de wijze waarop verschilt per soort. Kijk daarom eerst naar de aanwijzingen op de verpakking. Brede, in nestjes opge- rolde, mie heeft bijvoorbeeld meer tijd nodig dan dunne Chinese eiermie. Trek als de mie zacht is de slierten met twee vorken of Chinese eetstokjes voorzichtig uit elkaar. Spoel de mie in een vergiet af met koud water en laat goed uitlekken voordat de mie de wok in gaat. Door nootjes of zaden zonder olie in een niet al te hete koekenpan of wok te roosteren, wordt de smaak veel intenser. Laat de nootjes na 1-3 minuten bakken niet in de pan zitten. Door de hitte van de pan gaat het bakproces nog even door en verbranden de noten. Laat ze dus op een bord glijden en afkoelen. Zorg ervoor dat alle rauwe ingredienten om in de wok te doen gesneden klaar- staan, dan kan er niks misgaan. Het snijwerk vergt namelijk meer tijd dan het wokken. Laat de wok eerst goed heet worden en gebruik olie die tegen hoge tem- peraturen kan, zoals zonnebloem- of arachideolie. Of speciale wokolie natuurlijk, daaraan zijn al wat smaakmakers toegevoegd. Bereid kleine hoeveelheden in de wok, anders is de hitte niet toereikend. Ceen wok? Een diepe hapjespan leent zich ook voor roerbakken. AllerHande 11-2004 35

Allerhande | 2004 | | pagina 35