VARIATIEtip HANDIG OM TE WETEN Stoneleeks Broccoliroosje Varkensfilet gaarbakken Vlees grillen in de grillpan Kalkoenschnitzel leent zich ook goed voor deze bereidings- wijze, het vlees blijft lekker sappig. In plaats van krieltjes kunnen ook schoongeboende aardappels in stukjes worden gesneden. Voeg eventueel nog wat fijngeknipte of ge- droogde rozemarijn toe tijdens het bakken, dat geeft een karakteristieke smaak. AllerHande 11-2004 31 Stoneleeks zijn een betrekkelijk nieuwe groente, afkomstig uit Azie. Ze worden er geteeld op kiezelachtige grond, vandaar de naam. Qua uiterlijk en smaak lijken stoneleeks het meest op bosuitjes, maar dan in een slanke versie, zonder knol- letje onderaan. De hele Stengel kan gebruikt worden. Snijd ze met een scherp mes in ringetjes of schuin in decoratieve plakjes. De stronk van broccoli is minder mooi, maar smaakt net zo lekker als de roosjes. Zonde om weg te gooien dus. Schil de harde onderkant eventueel en snijd de stronk in kleine stukjes of dunne plakjes. Zo zijn ze even snel gaar als de roosjes. Malse stukken rund- en lamsvlees worden rood of rose gegeten, maar voor sappig snelklaarvlees als varkensfiletlapjes en karbonades gaat dit niet op. Varkensvlees moet altijd gaar geserveerd worden. Laat vlees eerst op kamertemperatuur komen, dat verkort de baktijd. Grillen geeft vlees een extra dimensie: een rokerig, zacht-krokant korstje van bui- ten en een sappige binnenkant. Een grillpan is dan ook een aanwinst in de keu- ken, voor die dagen dat het geen weer is om de barbecue aan te steken. Hebt u geen grillpan, gebruik dan een droge koekenpan met antiaanbaklaag of de oven- grill. Verhit de pan eerst en leg dan het vlees erin. Bestrijk niet de pan, maar het vlees dun met olie, anders kan het nogal gaan walmen in de keuken.

Allerhande | 2004 | | pagina 31