e izocn De voordelen van seizoensproducten: de beste kwaliteit en smaak Houd Viet siwipd Seizoensproducten Goed gereedschap Kcken met verse seizuensproducten, zeals green ten en fruit, loeeft als voerdeel dat u met produc\ev\ van geede kwaliteit en met een eptimale smaak werkt. Dit proeft u in de gereelnten. Bevendien zijn seizeenspredue- ten geed verkrijgbaar en veerdelig. TEKST TAL MAES ILLUSTRATIE SIEB POSTHUMA Koken leer je het snelst door niet meteen te kiezen voor al te ingewikkelde recepten. Begin met eenvoudige recepten met een beperkt aantal ingredienten en simpele technieken. Een- voud kan ook verrukkelijk zijn, dat bewijzen bijvoorbeeld de gerechten uit de Italiaanse keuken. Verse producten zijn niet lang houdbaar. Bewaar ze op de juiste plek om ze langer goed te houden. Zo kunt u bladgroenten het beste op de minst koude plek van de koelkast bewaren, namelijk in de groentelade. Bewaar aardappels nooit, en liever ook geen tomaten, komkommers en paprika, in de koelkast, maar op een donkere, koude plek zoals in de kelder(kast). U hebt echt geen geavanceeerde keuken- apparatuur nodig om goed te kunnen koken. Met de juiste basisinstrumenten komt u al een heel eind. De belangrijkste instrumenten zijn een goed, scherp koks- mes en een of meer snijplanken. Een goede koekenpan (met antiaanbaklaag), gewone pannen en een wok of hapjespan mogen ook niet ontbreken. Verder zijn meetgerei (maatbeker en weegschaal), mengkommen, houten lepels, een spatel, een zeef en een vergiet belangrijke items. Voor het bakken en braden in de oven hebt u ovenschalen en bakvormen nodig. Handig, maar niet per se noodzakelijk, is een staafmixer of keukenmachine. AllerHande 11-2004 25

Allerhande | 2004 | | pagina 25