Portugal: immer populair Frankrijk: roseland Spanje: felroze en fruitig Portugese roses zijn altijd populair ge- weest. Vroeger waren alle Portugese roses fruitig en friszoet en werden ze zo, als glas op zich, gedronken. Nu zijn er ook droge, kruidige rosato's om met hapjes of gerech- ten te combineren. Terra Franca Rosado Herkomst Portugal, Bairrada Druiven Baga, Moreto en Tinta Pinheira Smaakdroog, fris, makkelijk, (bessen)fruitig Lekker bij olijven, amande- len, gebakken garnalen, tortilla, pittige worst, vissoep WIJNCATEGORIE 5 (JirRESSETO Antinori Cipresseto Herkomst italie.Toscane Druif o.a. sangiovese Smaakdroog, licht, kruidig Lekker bij antipasti, pasta met courgette en aubergine, risotto met vis, pizza met groenten en/of kaas WIJNCATEGORIE 5 Van alle mediterrane landen wordt de meeste rose in Frank rijk gemaakt en gedronken. Rose zit ergens tussen rood en wit in en is een echte buiten- wijn. Elk gebied in Frankrijk heeft zijn eigen rose. Die uit de Bourgogne zijn strakdroog en soms een tikkeltje streng, uit Bordeaux vol van kleur en smaak, uit het Loire-gebied fruitig en sommige lichtzoet en die uit de Provence licht- kruidig en verfijnd. Settesoli Rosato Herkomst Italie, Sicilie Druif cabernet sauvignon Smaak droog, kruidig en krachtig Lekker bij pittige pasta's, varkensfilet met salie, kip met rozemarijn, lams- koteletjes met knoflook WIJNCATEGORIE 5 Atlas Vineyards Vin Cris Herkomst Marokko, Meknes Druiven o.a. cinsault, merlot en cabernet sauvignon Smaak milddroog, zacht, rijp rood fruit, licht Lekker bij borrelhapjes, couscous, paella, vis en groenten van de BBQ, broodje shoarma WIJNCATEGORIE 5 AllerHande 10-2004 !5 Spaanse rosado's, of ze nu uit Navarra of La Mancha komen, vertonen duidelijke over- eenkomsten. Ze zijn opvallend fel van kleur, uitgesproken fruitig en ze hebben een voile, krachtige smaak. Dit zijn wijnen om bij pit tige tapas, een goed gevulde paella en met knoflook gekruid lamsvlees te drinken.

Allerhande | 2004 | | pagina 85