Topkwaliteit Het is snikheet boven de meloenenvelden van La Herrera, een droge oven in de kale heuvels van de Spaanse provincie Murcia. De cantaloupe- meloenen schuilen onder hun eigen bladerdek, maar wij noorderlingen zijn overgeleverd aan de voile zon. Tegen de rauwe hellingen loopt de temperatuur op tot zo'n 45 °C. Een lekker weertje voor meloenen. aanbidders Het is in het begin van de middag en als we uit de auto met airco stappen, vallen we ten prooi aan een droge hitte. We snakken naar water, maar de halve liters water die we 's ochtends in de tas had- den gestopt, zijn al geruime tijd op. Juan en Marie Carmen, medewerkers van het bedrijf Fruca, sinds jaar en dag meloen- leverancier van Albert Heijn, lopen het veld in om een praatje te gaan maken met de plukkers en om te zien hoe de meloenen erbij staan. Zijn ze rijp, zijn ze zoet genoeg? We stappen voorzichtig tussen de meloenen door. Met een inge- nieus apparaatje, een combina- tie van microscoop en mesje, meet Marie Carmen het suiker- gehalte van de meloenen die Juan opensnijdt. De meeste ko- men nauwelijks boven de 10% suiker uit, maar dan is er eentje met 15%. Zoet genoeg. 'Proef maar,' zegt Marie Car men en dat laten we ons geen twee keer zeggen. We zetten onze tanden in de sappige me- loen. De cantaloupe is de zoet- ste aller meloenen. Het meloenenveld ligt bij het gehucht La Herrera. La Herrera behoort tot het meloenenimpe- De meloenen die Albert Heijn verkoopt zijn altijd van goede kwaliteit. Ze zijn altijd vers, zonder buts- of druk- plekken. De cantaloupe is oranje en is heerlijk zoet en sappig, de galiameloen heeft groen vruchtviees en smaakt kruidig-zoet. Bewaar meloenen op een koele plek buiten de koelkast: 4 dagen a 1 week. Leg een rijpe meloen voor het gebruik 1 a 2 uur in de koelkast, dan is hij op z'n lekkerst. 88 AllerHande 9-2004 Plukkers herkennen een rijpe meloen aan de Sten gel die op het punt staat los te komen van de vrucht. De zaden van de cantaloupe en de galiameloen be- trekt het bedrijf Fruca uit Nederland

Allerhande | 2004 | | pagina 88