t 'Ik ben op mijn best als de zaak mudvol zit en we ook nog eens een nieuwe kaart hebben' 'Niet iedereen heeft zin in een groot dessert. Daarom hebben we lekkere koffie met een zoet hapje. Jamaicakoffie met poffertjes en rabarbermarmelade of Colombia koffie met minitiramisu.' 'Op een mooie zomerdag kun je voor de deur een fluisterboot huren en met een goed gevulde picknick- mand de plas op varen. Je ho.ort alleen het gekabbel van het water en het fluisteren van het riet. In de mand: wijn, vruchtensap, water en lekkere broodjes.' 'Ik spaar oude kinderfornuisjes. Laatst moest ik het hele keukentj'e meenemen terwijl het me alleen om het fornuisje ging. Ik struin graag op Franse markten en brocantes.' dingen op de menukaart: gestoofde paling en gevulde kalfsoester. Ik ben kok gewor- den, heb de kneepjes van het vak van ande- ren geleerd. Ik was een razendsnelle leer- ling, maar de eerste jaren moest ik aan de visboer vragen hoe ik een kreeft moest koken. Zei hij: "Zet jij de pan met water maar op, dan doen we het samen." Ik ben self made, door schade en schande wijs ge- worden. Onderschat niet hoe goed geolied de keuken moet lopen als er zeventig of tachtig mensen a la carte zitten te eten. Als de zaak mudvol zit, het terras ook geen lege stoelen telt en dan met een compleet nieuwe kaart komen. Dat is griezelig span- nend, maar ook geweldig uitdagend. En als er dan ook nog eens rust heerst in de zin van "ontspanning", dan geeft me dat een grote kick.' 'Ik doe hier natuurlijk tal van dingen, maar het liefst sta ik in de keuken. Koken is en blijft het leukste en is hetgeen ik het beste kan. Ik heb een grote hang naar lekker eten, maar ben geen mens van fratsen, ik houd van eerlijk en van kwaliteit. Het liefst kook ik met mijn chef: samen dingen uit- testen en nieuwe gerechten bedenken. Maar wat ik op tafel zet, moet niet alleen lekker zijn, eten moet ook leuk en gezellig zijn. Daarom geef ik zo graag kooklessen en organiseer ik speciale festiviteiten. Gaan we met een groep asperges steken en daarna met z'n alien in de keuken aan de slag. Veel lachen, een mooi glas wijn erbij. Het gazpacho-recept heb ik om die- zelfde reden bedacht. Maak die soep, verzin er veel lekkere dingetjes bij en heb het samen leuk.' AllerHande 9-2004 83

Allerhande | 2004 | | pagina 83