KOKERS eters Saskia (25): Guus (28): 'In mijn studententijd kookte ik al vaak voor vrien- den. En van het een kwam het ander. Wat begon als een grap groeide uit tot een echt huiskamerrestau- rant. Aanvankelijk kookte ik thuis, maar mijn huis- kamer werd te klein. Via via meldden zich steeds meer mensen om mee te eten. Daarom heb ik er- gens anders een huiskamer ingericht waar ik elke vrijdag en zaterdag kook. Eters helpen mee in de keuken als ze zin hebben. Wijn en water moeten ze sowieso zelf bijschenken. Ik bedenk graag alles zelf. Zelf pate of rillettes bereiden 'Eters mogen vind ik leuke uitdagingen. Ik puzzel dan helemaal uit hoe je dat het beste meehelpen kunt doen. Het was misschien een bizar afstudeercadeau, maar mijn vrienden gaven me een echt scharrelvarken ca- deau. Ik heb het niet zelf geslacht, maar ik was er wel bij en heb ontzettend veel geleerd. Jammer ge- noeg paste het varken niet in mijn oven. Gelukkig mochten we die van het restaurant onder mijn huis gebruiken. Het is een echt feestmaal geworden.' 'Ik ken Saskia van onze studie hier in Amsterdam. Zij kookte toen nog thuis voor vrienden. Het is ook begonnen als een vriendenclubje. Daarna is ze het steeds beter en groter gaan aanpakken. Ik heb er bewondering voor hoe Saskia het alle- maal voor elkaar krijgt. Haar risotto's 'Altijd ITIOOie zijn altijd erg goed. Ze maakt ook ge- rust zelf worsten en allerlei aparte VOOrgCrCChtj'CS* gerechten. Vooral haar voorgerechtjes vind ik mooi. Je ziet de ontwikkeling in haar kook- kunst. Ik kom nu een paar keer per jaar bij Saskia eten. En vergeleken met een gewoon restaurant is de sfeer altijd heel ontspannen. Ikzelf kook bijna nooit. Het is zoveel makkelijker om direct na het werk eten af te halen. Ik ga graag naar een Ita- liaanse traiteur bij mij in de buurt. Ik houd erg van pasta's. Als ik iets zelf bereid, dan is het ook vaak pasta, met spinazie. Maar meestal is het dan toch niet zo lekker als wanneer ik het kant-en-klaar koop. Soms kookt mijn vriendin, maar meestal halen we gewoon iets lekkers.' AllerHande 9-2004 65

Allerhande | 2004 | | pagina 65