Lindeman: bottle shop dokter& wijnmaker building Albert Heijn heeft zes Bin-wijnen van Lindemans in het assortiment SENTRYpl NEXT €5-79 5-79 Bin-nummers WIN 15 '/t\H SO WIN 65 lindemans Bin 25 Sparkling 7-99 De frisfruitige Bin 25 is een lichte bubbelwijn met zachte belietjes. Zo'n wijn schenk je als aperitief, op een feestje of bij de picknick. Probeer hem bij hartige taart met garnalen en dille en bij smeui'ge sandwi ches met gerookte kip en bear- naisesaus. WIJNCATEGORE 2 Lindemans Bin 45 Cabernet Sauvignon Overai in Australie groeien eu- calyptusbomen. Dat kruidige aroma is terug te vinden in deze voile, zachte cabernet sauvignon. Zo'n wijn schenk je bij een stoofschotel met rund- vlees, sjalot en paddestoelen of bij een kruidige rollade. WIJNCATEGORIE 9 Lindemans Bin 65 Chardonnay Deze exotische Chardonnay geurt naar vanille, rijpe ananas en mango. In de smaak komt daar een flinke vleug kokos bij. Door zijn voile, bijna vette stijl kan hij uitstekend bij gerech- ten als kabeljauw in kerriesaus en gebraden kip met oosterse kruiden worden gedronken. W1JNCATEGORIE 3 Lindemans Bin 40 Merlot 5-79 De Bin 40 Merlot smaakt vol en fruitig en heeft 00k iets ro- migs. Die zachte romigheid in combinatie met hetverfris- sendevan rijpe, rode kersen sluit aan bij het smeui'ge van camembert en kernhemmer. Ook lekker bij varkenshaas met gorgonzolasaus of een cordon bleu van kalkoen. Lindemans Bin 35 Rose €5-79 In de donkergekleurde rose zijn rijpe, rode zomervruchten te proeven. Hij komt vol, stevig en heel zacht over. Door zijn krachtige, friszwoele smaak past hij bij pittige gerechten als spareribs, pita met gekruid viees en taco's met ijsbergsla en gehakt. WIJNCATEGORIE t WIJNCATEGORIE t Lindemans Bin 50 Shiraz 5-79 Alles aan de Bin 50 Shiraz is donker: de kleur, de geur van gedroogde pruimen en de smaak van bosbessen en bra- men. Dat zoete fruit doet het goed bij pittige kaas als roque- fort en overjarige Coudse. Aan tafel lekker bij pate met com pote, eendenborst met bessen- saus en in port gestoofde haas. WIJNCATEGORIE 9 De Engeise arts Henry Lindeman ontdekte tijdens zijn reizen door Europa de heilzame werking van wijn. In 1840 emigreerde Lindeman naar Australie. Hij vestigde zich in de Hunter Valley en plantte in 1843, in Cawarra, zijn eerste wijnstokken. Linde man zag wijn als een wezenlijk onderdeel van de voeding. Zijn wijnen waren bedoeld voor dagelijks gebruik en moesten direct na aankoop drinkbaar zijn. De productie van wijn stond toen nog in de kinderschoenen. In die tijd hadden alle rode wijnen jaren nodig om zich te ontwikkelen en zacht te worden. Om de wijnen te laten rijpen, bouwde hij een grote kelder. Pas als Henry Lindeman zijn wijn op dronk vond, mocht de fles over de toonbank. Lindeman en zijn Engeise vrouw kregen tien kinde- ren. Vijf zoons werkten mee in de wijngaard en het bedrijf groeide. Nu, ruim anderhalve eeuw later, beschikt Lindemans over wijngaarden, wijnhuizen en kelders verspreid over heel Zuidoost-Australie. Voortdurend wordt gezocht naar vernieuwingen om nog beter fruit te oogsten en dus wijnen van hogere kwaliteit te kunnen maken. Vooral de Bin-wijnen van Lindemans zijn bekend. Dit zijn inmiddels klassiekers die wereldwijd naam hebben gemaakt. r Een bin is een vat. Vroeger kreeg elk vat een nummer. De wijn die eruit kwam, werd genoemd naar het num mer van dat vat. De Bin-nummers zoals ze toen werden gebruikt, zijn er niet meer, maar hun namen wel. In de Lindemans Bin-serie heeft elke wijn naast de naam van de druif ook een eigen Bin-nummer. AllerHande 9-2004 49

Allerhande | 2004 | | pagina 49