In de zomer krijgen we zin in lange avonden in de tuin met vrienden, kennissen of familie. Een uitgebreid buffet met lekkere zelfgemaakte hapjes en drankjes mag in die maanden natuurlijk niet ontbreken! Maak de lekkernijen zelf klaar, of laat iedereen wat meenemen. M Gehaktspiesjes met chorizo en gevulde olijven Watermeloen met feta Broccoli-hamrolletjes Salade met kikkererwten, spinazie en tzatziki Meng in een schaal uitgelekte kikkererwten (blik 400 g, Bonduelle) met bladspinazie (zak, 300 g). Voeg wat citroensap, een scheut olijf- olie, zout en (chili)peper naar smaak toe. Garneer met in flinterdunne ringen gesneden rode ui en serveer er frisse tzatziki (yoghurt-kom- kommersaus) bij. Rijg gehaktballetjes (per 12, koel- vak) samen met plakjes chorizo of pepercervelaat en grote gevulde olijven (Napoli, bedieningsafde- ling) aan satestokjes. Dien de spiesjes op kamertemperatuur op. Koop een stuk watermeloen zonder pitjes (of wip de pitjes met een theelepel of mespunt uit het vruchtvlees). Leg de watermeloen BO minuten in de vriezer en snijd er dan grove stukjes van. Spreid de stukjes watermeloen uit op een platte schaal, maal er zwarte peper boven en strooi er verkruimelde feta of andere geitenkaas over. Voeg eventueel nog ringetjes zwarte olijf toe. Verdeel stronken broccoli in roos- jes met vrij lange steeltjes. Kook de roosjes beetgaar in gezouten water, laat ze uitlekken en meng ze warm door balsamicodressing. Wikkel na het afkoelen smalle plakjes rauwe ham (bijv. Kempi- sche ham) om de steeltjes en leg de broccoli op een schaal. Maal er royaal peper boven. AllerHande 9-2004 37

Allerhande | 2004 | | pagina 37