VarlatM§SING Variaties a Limoen-gemberdressing met sesamolie a Blauwaderkaasdressing Honing-mosterddressing met knoflook en tijm Klop volgens de verhouding van het basisrecept een dressing van limoen- sap en zonnebloemolie, met enkele druppels sesamolie. Knijp er in een stevige knofiookpers een stukje verse gemberwortel boven uit. Breng de dressing pittig op smaak met lichte sojasaus of Thaise vissaus (in plaats van zout) en gemalen chilipeper. Lekker bij een komkommer- of mihoensalade met verse koriander. Doe de ingredienten van de basis- dressing in de mengkom van een staafmixer of keukenmachine. Ver- brokkel er wat blauwaderkaas boven (bijvoorbeeld gorgonzola) en voeg een fijngesnipperde sjalot en een theelepel mosterd toe. Meng het geheel tot een smeui'ge dressing en breng deze op smaak met zout en versgemalen peper. Lekker om de blaadjes van een artisjok in te dip- pen, of over een witlofsalade. Klop volgens de verhoudingen van het basisrecept een dressing van citroensap, olijfolie, zout, peper en een mespunt tijm. Breng de dressing op smaak met vloeibare honing en mosterd. Snijd een gepeid knoflookteentje doormidden en leg het in de dres sing. Laat de smaak minstens 5 minuten intrekken. Verwijder de knoflook, klop de dressing nogmaals door en meng het door een groene salade. Alleen al door een aromatische olie of azijn te gebruiken, krijgt vinaigrette subtiel een andere smaak. Sommige soorten olie heb- ben van nature een nogal uitgesproken smaak, zoals sesamolie of walnotenolie. Cebruik er maar een paar druppels van, in combinatie met een milde (olijf)olie. In plaats van azijn kan 00k citroen- of limoensap worden gebruikt. Kant-en-klare dressings zijn makkelijk om in huis te hebben: ze zijn lang houdbaar en hiermee staat een lekkere salade in enkele minuten op tafel. 100 AllerHande 9-2004

Allerhande | 2004 | | pagina 100