'Hoe zorg je ervoor dat die kabeljauw zo veel mogelijk naar zichzelf smaakt?' t ITALIAANS' 'Als echte katholieken hebben we zelf indertijd Sint Antonius in de keuken gezet, maar de verzameling heiligen groeit aan: gasten nemen zo nu en dan een nieuw beeldje mee.' 'ledereen krijgt bij de rekening een glaasje limoncello, Italiaanse citroenlikeur. Dat is een mooie afsluiting van goed eten. Dat is gast- vrijheid en zo hoort het.' 'Ik kook zo veel mogelijk met verse en biologische producten. Zonder pesto, to maat en basilicum is koken onmogelijk. We hebben er altijd grote voorraden van iswaar in Italie naar de koksschool ge- weest, maar ik kook nog steeds zoals zij het me heeft geleerd. Traditioneel Itali- aans. De enige concessie die ik doe, is dat ik let op calorieen. Vis en vlees bak ik bij voorkeur licht in olijfolie in de pan en laat ik vervolgens gaarstoven in de oven. Dat is behalve gezonder, ook lekkerder. Ik ben opgegroeid in een klein dorp in Zuid-Ita- lie, in de hak van de Italiaanse laars. Aan zee. Vis aten we bijna elke dag. Pasta na- tuurlijk ook. En daar gaat nog steeds mijn voorkeur naar uit. Wat je van jongs af aan eet en waardeert, laat je nooit meer los. Bovendien geloof ik in de kracht van een- voud. Ik ben geen kok die zich omringt met tientallen ingredienten. Ik houd het simpel. Geef me mooie, rode pomodori, een moot verse kabeljauw, peterselie, ro- zemarijn en knoflook en ik kan een jaar voort. Ik vind het spannend mijn fantasie de vrije loop te laten binnen bepaalde marges.' Umberto vult aan: 'Als Fabio een kabeljauw klaarmaakt, is maar een ding belangrijk: hoe zorgt hij ervoor dat die ka beljauw zo veel mogelijk naar zichzelf smaakt? Er een prachtige saus bij serve- ren is niet interessant, die leidt alleen maar af. Echte Italianen koken puur en dat is wat Fabio doet.' AllerHande 8-2004 57

Allerhande | 2004 | | pagina 87