mm Fontanafredda Moscato d'Asti: 6.99. Moncaro Verdicchio dei Castelli di Jesi: 3.99. GIRO d'ltalia Trentino Concilio Pinot Grigio: 5.49. Concilio is een bekende naam in het noorden van Italie. Concilio streeft ernaar de smaakkenmerken van de gebruikte druif duidelijk tot uiting te laten komen. De pinot grigio is een frisse witte wijn met veel aroma. Doordat hij zacht over- komt, doet hij het goed als glas op zich. Aan tafel is het een aanrader bij mildpikante gerechten uit de oosterse keuken. WIJNCATEGORIE 2 Piemonte Piemonte is een intrigerend ge- bied. Hierworden indrukwekkende bewaarwijnen ais Barolo gemaakt, maar ook frivole 'frizzantes' zoais Moscato d'Asti. Deze lichtmousse- rende wijn heeft een smaak die je in geen andere wijn tegenkomt. Moscato staat voor muskaatdruif en Asti heten de plaats en het ge- bied waar de wijn vandaan komt. Door zijn friszoete smaak kan hij zowel als aperitief als dessertwijn worden geschonken. Prima voor in een bowl boordevol zomerfruit! WIJNCATECORIE 4 Toscane Antinori Santa Cristina: 6.49. Markies Piero Antinori is een be- grip in de wijnwereld. Hij was de man die de vernieuwing in Toscane bracht. Overal in Italie en ver daar- buiten wordt naar zijn mening gevraagd. Antinori maakt topwij- nen, maar besteedt minstens zoveel aandacht aan zijn wijnen voor alledag. De fruitige Santa Cristina is er daar een van. Typisch Toscaans met een opvallend zachte smaak. Perfect bij Italiaans getinte gerechten als schnitzel met moz- zarella, pomodori en basilicum. WIJNCATECORIE J Umbrie Cecchi Orvieto Classico: 3.79. Wie in Orvieto is geweest, vergeet de in de zon schitterende kathe- •Lid'"" Moscato D'Asti SANTA CRISi I\A draal en de fonkelende, witte wijn nooit meer. Orvieto Classico is de vino bianco uit het buurgebied van Toscane. In eerste instantie lijkt hij licht, fris en neutraal, maar bij doorproeven blijkt hij body en een zacht bittertje te hebben. Dit is een witte wijn om bij pasta met zalm en kip in witte wijn te schenken. WIJNCATEGORIE 2 De Marken In Italie worden bijna alle wijnen gemaakt om aan tafel te drinken. Dat proef je ook in de witte wijnen. De meeste zijn licht en verfrissend, maar hebben tegelijkertijd vol- doende pit om bij de kruidige Itali- aanse keuken te passen. Dat geldt ook voor deze Verdicchio dei Castelli di Jesi uit de Marken, het gebied aan de Adriatische kust. Combineer de Verdicchio met anti- pasti, goed gevulde salades en bij pasta's met garnalen, vis of kip. WIJNCATEGORIE 1 ORVIETO 52 AllerHande 8-2004

Allerhande | 2004 | | pagina 82