1 uastaliefhebbers Ans Arend (64) Frans de Graaf (47) Karin van Berkel (31) Bijna elk huishouden heeft wel een eigen pastaspecialiteit. Zo staat in veel studentenhuizen met enige regelmaat pasta met kruidenkaas, spinazie en champignons op het menu. En er zijn genoeg mensen die hun eigen draai hebben gegeven aan de welbekende pasta bolognese. Drie pastaliefhebbers over hun pastamaaltijd. oma van Fenna (6), Viola (4) en Finn (2/,) Wat isjefavoriete pastagerecht? Lasagne. Wat is je eigen pastaspecialiteit? Tricolore- pasta (want dat vinden de kleinkinderen zulke leuke pasta) met kappertjes, stukjes gerookte zalm, worteltjes of peultjes en wat pesto. Hoe kom je aan dit gerecht? Zelf verzonnen. Ik vind zalm zo lekker en dit leek me een lekkere combinatie. Hoe vaak eet je pasta? Tweemaal per week. Wat drink je erbij? Een glaasje witte wijn. Doe je kaas over de pasta? Wanneer ik zalm met pasta heb gemaakt doe ik er geen kaas over, dat vind ik iets teveel van het goede. Maar gebruik ik wel kaas, dan is het meestal parmezaanse kaas of ik rasp wat van de kaas die ik toevallig in de koelkast heb liggen, bij- voorbeeld Leidse kaas. Eet je de pasta al dente of gaar? Al dente. getrouwd met Anneke (49) en vader van Diederik (13) Marjoiein (15) en Annemarie (17) Wat is je favoriete pastagerecht? Spaghetti met rode saus en gehakt of met blauwader- kaas. Wat is je eigen pastaspecialiteit? Macaroni met stukjes kipfilet, ananas, creme fratche en walnoten. Hoe kom je aan dit gerecht? Dit is een 'ramp- gerecht'. Die ontstaan wanneer je moet koken en je niets in huis hebt. Dan moet je iets verzinnen met de ingredienten die wel aanwezig zijn. Daar ontstaan vaak de lekker- ste gerechten uit. Zo 00k dit pastagerecht. Wat drink je erbij? Ik water, Anneke bier. Doe je kaas over de pasta? Ik gebruik oude stukken kaas om over de pasta te raspen. Maak je aparte saus voor de kinderen? Ja, Annemarie is vegetarier. Voor haar gooi ik er vegetarisch gehakt doorheen. Eet je de pasta al dente of gaar? Meer dan gaar. getrouwd met Michiel (36) en moeder van Julie (2'/>) Wat is je favoriete pasta? De lasagneschotel van mijn schoonmoeder. Wat is je eigen pastaspecialiteit? Fusilli met knoflook, tomatenblokjes uit biik, zon- gedroogde tomaatjes, stukjes aubergine, pijnboompitten, bouillonblokje, basilicum Hoe kom je aan het recept? Het is een com binatie van een aantal recepten. Het hoofdin- gredient is aubergine en daar zoek ik dan bij- passende ingredienten bij. Ik heb hetzelfde gerecht 00k wel eens met courgette ge maakt, maar daar werd het te waterig van. Hoe vaak eet je pasta? Eenmaal per week. Wat drink je erbij? Normaal gesproken rode wijn, maar nu water omdat ik zwanger ben. Doe je kaas over de pasta? Ja, parmezaanse kaas. Eet je de pasta al dente of gaar? Al dente.

Allerhande | 2004 | | pagina 67