'Makroni' Verder in dit nummer 10 Winkelnieuws 48 Shopping 52 Viniitaliani 56 Passie voor koken 64 Kokers eters 68 Lekker snel 72 De oorsprong 96 Zin in een toetje? 102 Kijk& vergelijk 106 Lekker voordelig Voordelige recepten voor minder dan 2.50 p.p. 113 Lijfstijl special 117 Service informatie Nieuws over de diensten van Albert Heijn. 122 Colofon en voigend nummer Nieuwe producten en interes- sante wetenswaardigheden. Accessoires en keukenattri- buten met aantrekkelijke kortingen. Voor een geslaagd pastadiner. Zoveei streken zoveel wijnen. Italie, met zijn enorme varie- teit aan landschappen, produ- ceert een onteibare hoeveel- heid wijnen. Van een zachte Pinot Grigio tot een krachtige Settesoli Rosato. AllerHande doet een rondje Italie. Chef-kok Fabio Merico runt met zijn neef Umberto de Giu seppe 'Ristorante Impero Ro mano' in Den Haag. Hij ging weliswaar naar de koksschool, maar de fijne kneepjes leerde Fabio van zijn moeder. Op bezoek bij het talen- instituut Regina Coeli in Vught. Aan tafel met docente Italiaans Rita en kok Jos. Vier recepten die binnen 20 minuten op tafel staan en waarmee je voor de dag kunt komen. De Hoilandse Nieuwe is er vanaf 2 juni weer. AllerHande vaart uit met de haringvissers op de Noordzee. Op zoek naar maatjesharing met dikke buikjes. Met drie lekkere gerechten. Als kroon op het diner een lek ker toetje: negen tips om heel eenvoudig toch bijzondere toetjes op tafel te zetten. Voor een geslaagde afsiuiting van het diner. Bij lekker weer hoort een fris, licht biertje. Tien zomerse biertjes op een rij. Ill Lij'fstijl Nieuws en tips op het gebied van lichaamsverzorging. Over maaltijdvervangers en afslankproducten, voor ieder- een die op de lijn wil letten. 115 Vraag 8c Antwoord AH Klantenservice geeft antwoord op vragen. Wat staat er in de volgende AllerHande? Mijn eerste pastaherinnering stamt uit de jaren zestig. Mijn moeder kookte een grote pan elleboogjesmacaroni. Eenmaal gaar (van 'beetgaar' hadden we nog nooit gehoord), gingen er biokjes gekookte ham en geraspte oude kaas doorheen en werd de pastascho- tel, die we 'makroni' noemden, op smaak gebracht met... ketjap manis. En lekker dat we dat vonden! In mijn studententijd werd pasta een geliefd en snel te maken gerecht. Als er spontaan vriendinnen langswipten werden er wat rest- jes uit de koelkast aan de pasta toegevoegd. Zo zaten we met een vol bord op schoot en met een gias rode bubbelwijn te genieten van een zelfbereid maaltje. Eenmaal terechtgekomen in de wereld van verantwoord eten en drinken leerde ik het verschil tussen de soorten, maten, het ge- bruik. Zelfs zwarte pasta - gekleurd met inktvisinkt - verscheen in de schappen van de supermarkt en werd uitgeprobeerd. Lek ker met krokant gebakken garnalen en een scheutje room erdoor. Elke soort werd ge- proefd en gekeurd. Het verveelde nooit. En nu, als we thuiskomen na een vakantie, is het eerste gerecht dat we maken pasta met een saus van katenspek, room en biauwaderkaas. Lekker en makkelijk. Met het bord op schoot smikkelen we dan innig tevreden van ons vertrouwde pastagerecht. Er valt zo veel over pasta te vertellen dat we er een hele AllerHande mee hebben gevuld. Voor het gemak van alledag, voor een uitpakkertijdens een dinertje met vrienden, voor de lekkere trek en voor een verantwoorde maaltijd. Kies, proef en geniet van al het lekkers. Uhh, wat ik vanavond eet? Mieke van Laarhoven Hoofdredacteur

Allerhande | 2004 | | pagina 5