Stap-vocr-stap Een pizza maken is hartstikke leuk om te doen en helemaal niet moeilijk. En zeg nou zelf, zo'n plaatpizza met ingredienten die je zelf hebt uitgekozen, is toch het a Ilerlekkerst? Basisrecept pizzasaus PLAATPIZZA B Boven grote kom bloem in zeef overdoen. Zeef heen en weer schudden of vork in bloem heen en weer bewe- gen, zodat bloem door zeef valt. Zakje gist boven kom leegschudden en met vork gelijkmatig door gezeefde bloem scheppen. Over bloem 2 tl zout strooi- en. Met vuist of bolle kant van lepel diep kuiltje in bloem maken en hierin olijfolie en 350 ml lauw water gieten. B Met een hand vanuit kuiltje met ronddraaiende beweging olie en water door bloem mengen, tot samenhan- gend deeg ontstaat. Indien nodig wat water toevoegen. Bloem overwerkvlak uitstrooien en deegbal erop leggen. Deeg doorkneden en telkens met handpalm platduwen, zodat het na ca. 10 minuten soepel, glanzend en elastisch is. B Deegbal in met olie ingevette kom leggen en afdekken met een natge- maakte theedoek. Kom op warme plek zetten (bijvoorbeeld in vensterbank of vlakbij verwarming) en deeg minstens 1 uur laten rijzen, tot het in volume verdubbeld is. B Oven voorverwarmen op 250 °C. Deeg in kom weer wat platter drukken en op bakplaat leggen. Deegroller met bloem bestuiven en deeg tot rechthoe- kige lap uitrollen. Deeglap met knokkels van hand op 1 cm van rand indrukken, zodat bollere rand ontstaat. Deeg bestrij- ken met pizzasaus en beleg (3-4 soorten) eroververdelen. Plaatpizza in oven in 10-12 min. bakken, tot pizza goudbruine randen heeft, gaar en krokant is. Pureer 1 blik gepelde tomaten (400 g) in de keukenmachine of met een staafmixer tot een gladde saus. De uitgelekte tomaten in een kom fijnprakken met een vork kan 00k, voor een wat grovere saus. Roer 1 theelepei gedroogde oregano of Italiaanse kruiden en 1 eetlepel olijfolie door de tomatenpuree. Breng de saus op smaak met zout en peper, en voor de liefhebber een uitgeperst teentje knoflook. Schep de saus in het midden van de deegbodem en strijk de saus dan dun uit, met behulp van een pannen- koekmes of de bolle kant van een lepel. Laat daarbij de rand van de plaatpizza vrij.

Allerhande | 2004 | | pagina 123