'Als je eenmaal aardappels uit de voile grond hebt gegeten, wil je nooit meer anders' Seizoensproducten 'Ik houd van pure smaken en dus ook van robuust, "aards" aardewerk. Ik heb Portugese schalen, borden en bakken in alle soorten en maten.' 'De weegschaal stond hier nog in de keuken en we gebruiken hem voornamelijk in de wildtijd. Eenden, hazen en ander "kleinwild" worden er op gewogen.' 'We bakken ons brood niet zelf, maar het is wel biologisch. Lekker, zo'n boerenlandbol met een stuk kaas. Of een zuurdesem- en molensteenbrood producten hebben alle vetten nog en zijn niet gepasteuriseerd. 'Daarbij vergeleken smaakt kaas uit de fabriek naar rubber.' Eric wordt weleens de kookpastoor van Nederland genoemd, omdat hij producten van het seizoen promoot. 'Mijn credo is: ontdek echte, pure smaak en kijk eens wat de boer in de omgeving verkoopt. Streek- eigen seizoensproducten zijn gewoon het beste. Jar het is duurder en het assorti- ment minder groot. Maar ik ga niet voor lekker, maar voor lekkerst. We kunnen tegenwoordig alle dagen van het jaar alles eten wat we maar wensen, maar vergelijk een decemberaardbei maar eens met een zomerkoninkje dat in de maand mei van het land komt.' De producten waar Eric mee kookt, komen zo veel mogelijk uit de buurt en anders in ieder geval uit Europa. Want Nederlandse biologische sinaasappels, kiwi's, dadels en vijgen zullen er nooit komen. 'Maar met Hollandse onbespoten appels en peren zo uit de boom kun je ook de meest fantasti- sche dingen maken. Bovendien vind ik het een prettig idee dat ik op die manier het aantal kilometers beperk dat de producten afleggen,' meent hij.C» AllerHande 6-2004 67

Allerhande | 2004 | | pagina 71