Passie voor koken Eric van Veluwen Eric van Veluwen (37) is niet alleen chef-kok van restaurant De Woeste Hoeve, maar in feite ook boer. Op landgoed Rhederoord in De Steeg (Gld) lopen twaalf zwart- en rood- bonters voor eigen slacht rond. 'Koeien die de tijd krijgen om te eten en te leven. Dat proef je aan het vlees, want dat is honderd procent biologisch; Net als alle andere produc- ten waar Eric mee kookt. 'Zelf vind ik me niet zo'n kookpastoor, maar misschien ben ik toch een beetje een missionaris van de pure smaak. Ik zou wensen dat we onze smaak ontwikke- len. Letterlijk ontdoen van de wikkel. En daarmee bedoel ik alle chemische toevoegingen.' 'Als echte kaasfreak vind ik dat een goede maaltijd hoort te worden afgesloten met een stevige kaasplank. Oude, goed gerijpte kazen hebben mijn voorkeur. De planken zelf zagen we hier in het bos.' 'Een biologisch product dat het ont- dekken waard is, is spelt, de "moeder aiier granen". Lekker met een beetje room en knoflook.' 66 AllerHande 6-2004 et is begonnen met een krop sla. Biologische sla heeft veel meer smaak dan niet-biologische. Hetzelfde geldt voor komkommers. Niet-biologische, kromme komkommers zijn onhandig in het vervoer. Ze worden zo gemanipuleerd dat ze recht van vorm zijn. Maar of het in dat hele proces nog over smaak gaat? NeeVandaar,' zegt Eric, 'dat ik, toen ik op mezelf ging wonen, een moestuintje heb aangelegd. Als je eenmaal biologische uien, aardappels of bieten uit de voile grond hebt gegeten, wil je nooit meer an- ders.' Dat geldt wat hem betreft tevens voor biologische zuivel en kaas. Want die

Allerhande | 2004 | | pagina 70