t/ C WIJNADVIES Er is veel veranderd in de biologische wijnbouw. Steeds meer bekende wijnhuizen stapten de laatste jaren helemaal of gedeeltelijk over op de pure aanpak. Kies eens bewust voor een van deze lekkere wijnen, bijvoorbeeld bij een zomerse borrel of diner. Frankrijk Toscane/Italie Zuid-Afrika Zuid-Afrika BORRELEN Bordeaux Rouge Biologisch 4.99 In koude, vochtige gebieden zoals de Bordeaux liggen schimmels op de loer. Cebruik van be- strijdingsmiddelen is de makkelijkste en snel- ste manier om de boosdoeners uit de weg te ruimen. Biologische wijnbou- wers moeten andere opiossingen be- denken en vooral de ziekten zien te voorkomen. Dat dat kan, bewijst I deze bordeaux met zijn pure, zui- vere smaak van cassis en kruiden. Een echte eetwijn voor bij karbo- nade met gebakken tomaat, lams- kotelet met tijm, hamburger en romige, rijpe kaas. Bordeaux Cecchi Chianti biologisch 6.49 De Cecchi's zijn producenten en hebben ai bijna anderhalve eeuw een handelshuis in Toscaanse wijnen. De familie Cecchi heeft een grote reputatie in de streek. Ze kennen iedereen en weten precies Awaar ze wat kunnen vinden. Ookais het om biologisch geteelde san- giovese gaat waarvan ze deze lichte, pittige chianti maken. Ge- koeld geserveerd (14 a 15°C) komt hij goed tot zijn recht bij anti- tUfellCliSi Past'> pasta met groenten en allerlei eenvoudige zomerse vleesgerechten. WIJNCATEGORIE 8 Chateau Coulon 4.59 Corbieres/Frankrijk In een warm en droog gebied als de Zuid- Franse Corbieres is de kans op rot door kou en nattigheid klein. Dat maakt biologisch werken ieen stuk makkelijker. In de Corbieres groeit overai garrigue: een geurig struikgewas. Die kruidige garrigue- aroma's zitten 00k in deze stoere, I stevige, 'warme' Chateau Coulon. Een aanrader bij stoofschotels met Ifc (lams)vlees, knoflook, rozemarijn en pittige zwarte olijven. Ook lekker bij grof brood met salami, belegen boerenkaas en zongerijpte tomaten. WIJNCATEGORIE 7 WIJNCATEGORIE 7 AH Biologisch Chardonnay 4.29 Staat er biologisch op het etiket, dan moet de wijnbouwer aan allerlei voorschriften voldoen. Die voorschriften slaan vooral op de wijngaard. Voor het werk in de kelder zijn er (nog) geen regels. Biologische wijn bestaat volgens de wet dus eigenlijk niet. AH Chardonnay van biologische drui- ven wel. En dat is deze zachte, frui- tige wijn. Hij is lekker om zo te drin- ken en past bij kabeljauw in tomatensaus, pasta met champig nons en risotto met kip. WIJNCATEGORIE 2 AH Biologisch Pinotage-Merlot 4.79 In Zuid-Afrika groeien druivensoorten die ook in de rest van de wijnwereld voorkomen. Er is een uitzondering: de pinotage. Van deze oer- Afrikaanse druif kunnen totaal ver- schillende wijnen worden gemaakt. De AH Biologisch valt op door zijn frisse smaak van rood fruit. Het is een lichte wijn die het gekoeld ook goed doet. Om zo van te genieten en om bij andijviestamppot, kipfi- let, schnitzel en gegratineerde groenten te schenken. WIJNCATEGORIE 7 Saint Roche biologisch rood 4.39 Saint Roche biologisch rose 4.39 Vin de pays du Gard/Languedoc Dat bij dit Zuid-Franse wijnhuis biologisch wordt gewerkt, staat duidelijk op het etiket. Zowel de rode wijn als de rose komt zuiver en zacht over. De voile, kruidige, I fruitige Saint Roche Rouge m combineert goed met mediter- rane gerechten als ratatouille en cassoulet. De verfrissen- de, lichte rose geurt naar rode vruchtjes en smaakt fijn en fruitig. Lekker voor bij de lunch en om mee te nemen naar het strand. #7* 5AIMT RQ&l [AINJT RQfcHf miiM ncwuju 4 WIJNCATEGORIE 8 (rood) wijncategorie 6 (rose) AllerHande 6-2004 57

Allerhande | 2004 | | pagina 61