Witte-aspergesalade met rauwe ham Witte asperges in romige kerriesaus Schaaf 500 gram geschilde witte asperges met een dunschiller in lange slierten. Kook de aspergeslierten in ruim water met zout in 5 minuten beetgaar en spoel ze in een zeef onder koud stromend water af. Laat ze goed uitlekken. Klop een dressing van 2 eetiepels sinaasappelsap, 1 theelepel geraspte sinaasappelschil, i theeiepel balsami- coazijn en 4-5 eetiepels olijfolie extra vierge (of walnootolie). Breng de dressing op smaak met (versgemalen) zout, peper en nootmuskaat. Schep de aspergeslierten door de dressing en laat de smaken even intrekken. Spreid plakjes rauwe ham op borden uit en schep de aspergesalade erop. Bestrooi met in lange reepjes gesneden basilicum. Snijd 1 kilo geschilde witte asperges in stukjes van 4 cm of in schuine plakjes en kook ze gaar. Smelt 25 gram boter en bak 1 eetlepel milde kerriepoeder heel zachtjes, tot het gaat geuren. Roer er 25 gram bloem door en voeg al roerend 200 ml aspergekookvocht en 125 ml slagroom toe. Blijf roeren tot een gladde saus ontstaat. Laat de saus 5 minuten zachtjes koken en voeg zout en peper naar smaak toe. Warm de aspergestukjes nog 2-3 minuten mee. Schep er vlak voor het serveren 2 eetiepels fijn geknipte bieslook of peterselie door. Lekker bij witte rijst of als pasteitje. Asperges kunnen hooguit twee dagen in de groentela van de koelkast be- waard worden. Rol ze na aanschaf di rect in een vochtige theedoek en leg de asperges voor het schillen eventueel nog een halfuur in een bak met koud water. Dan zuigen de Stengels zich vol en breken ze minder snel. Kookt u ze niet direct, bewaar geschilde asperges dan 00k in een bak met koud water. Croene asperges hoeven niet ge- schild te worden. Spoel ze wel eerst goed af en snijd of breek de houtachtige uiteinden (3-4 cm) eraf. Croene asperges hebben een kooktijd van 10-15 minuten. Van de smalle groene asperge- tips hoeft alleen een plakje van de onderkant af. Deze zijn in 3 minuten beetgaar. 42 AllerHjnde 6-2004

Allerhande | 2004 | | pagina 46