■M WIJNADVIES 't Is lente! Dat ruik je, dat voel je en dat wil je proeven. Ook in de wijn. Bij Albert Heijn vindt u van 5 t/m to april een ruim en gevarieerd aanbod witte wijnen uit Frankrijk. AllerHande maakt alvast een rondje door dit wijnland. Unieke karakters Wiininformati eiiin 1 ld Pig t/m io april vin eerd assortime lassen. Deze ac Witte Witte wijnen worden, op een enkele uitzondering na, van witte druiven gemaakt. Na de pluk worden de druiven ontsteeld en geperst. Met al- leen het sap wordt verder ge- werkt. Tijdens de gisting zetten de druivensuikers zich om in alcohol. Als de massa is uitge- gist, laat de wijnmaker het sap rusten. De vaste deeltjes zak- ken naar beneden en vormen de 'lie' of het bezinksel. Soms wordt de wijn meteen gefilterd en opgeslagen. Andere wijnma- kers laten de wijn op zijn 'lie' liggen voor extra aroma's. De stijl van de wijn wordt onder andere bepaald door de druivensoort. Elke druif heeft zijn eigen karakter. Zo geeft de sauvignon blanc heldere, licht- gele, geurige, droge wijnen die een schone en strakke indruk in de mond achterlaten. Char- donnay daarentegen kan juist voor goudgele, voile wijnen met een rijke, romige smaak zorgen. Het klimaat speelt ook een belangrijke rol. In koele, noordelijk gelegen gebieden ontwikkelt de druif minder sui- ker en houdt hij meer fruit- zuren. Dat leidt tot een lichte, frisse wijnstijl. Veel wijnen uit warmere streken zijn krachtiger en zachter. Of de wijn op vaten van nieuw eiken- hout heeft gerijpt, is te herken- nen aan de vollere kleur, de aroma's van toast, vanille en kokos, en de dikkere stijl. O Benieuwd hoelang u die fles wijn, die u net cadeau hebt gekregen, kunt bewaren? Of altijd al willen weten weike wijn het lekkerst smaakt bij een quiche Lorraine? Van 5 t/m 10 april geeft vinologe Ellen Dekkers antwoord op al uw vragen over wijn. Telefoon: 0800-0305 (ma-vrij van 11 tot 20 uur, za van 11 tot 17 uur). Of mail uw vraag naar: info@)ah.nl o.v.v wijnadvies. wijn M IALSACE .L'.SSAf ;ne OGNIER OT BLANC 86 AllerHande 5-2004

Allerhande | 2004 | | pagina 86