'Mijn vak grenst aan de natuur kunde en dat zorgt voor steeds nieuwe ontdekkingen' Lammetjes uit Wales 'Zonder mijn souschef Jeroen zou ik niet kunnen. Zonder deze pannen trouwens ook niet. Ik vind het roodkoper prachtig, vooral als ze net gepoetst zijn. Daarbij geleiden ze de warmte ook nog fantastisch.' 'Een mes moet niet aileen goed snijden, maar vooral bij je passen. Als het niet lekker in de hand ligt, heb je er niets aan. Dit paletmes met snijvlak kocht ik onlangs in Engeland en het is geweldig!' 'Flinterdunne sneetjes geroosterd brood, Duitse toast met Toscaanse kruiden, sesamfillo's en suikerschotjes zijn altijd op voorraad. Daarmee maak je gerechten neer het op zijn lekkerst is. Ik herken het garingsproces aan de zweetdruppeltjes die ontstaan en weet op een gegeven mo ment: nu! En dus neem ik de vis niet supergaar uit de pan of oven, want het voorverwarmde bord en de warme saus zorgen voor de laatste procenten naga- ring. Ik vind het fascinerend dat dit vak grenst aan de natuurkunde. Dat maakt dat je telkens nieuwe dingen kunt bedenken. Alle producten bestaan immers al. Er komen geen nieuwe vissen, groenten of dieren bij. De enige motivatie is kritisch en creatief blijven kijken naar hoe je al dat lekkers anders of beter kunt bereiden.' 'Ideeen ontstaan overal. In de groothan- del, als ik een mooi bord in een winkel zie staan of als ik in Wales mijn lammetjes in de wei zie rondlopen. Pasen is de tijd van het jaar waarin je fantastisch lamsbout kunt eten. Het lamsvlees dat ik gebruik, is zo lekker omdat de dieren aileen maar gras, tijm, rozemarijn en munt eten. Dat proef je. Dus ik denk: lam... wat kan ik daarmee? Dan ontstaat er een smaak in mijn hoofd en ga ik aan de slag. Een stoof- potje of lamsrack met een korstje van kruiden en rozemarijn.' O AllerHande 5-2004 81 DERZOE

Allerhande | 2004 | | pagina 81