Passievoor koken Ze was ladychef van het jaar 1994 en zwaait al achttien jaar de scepter over restaurant L'Orage in Delft. Jannie Munk - van oorsprong Deense - begon haar restaurant omdat ze haar eigen stijl wilde ontwikkelen. Dat doet ze door zich te concentreren op de zoektocht naar de ultieme smaak. 'Aan voorkoken doe ik niet. Wat ik bedenk in mijn hoofd, maken mijn handen. Dat is een talent, kunst misschien wel. Dat is maar goed ook, want als ik mezelf niet meer kan blijven boeien, hoe kan ik mijn gasten dan verrassen?' 'Hoe beter de sfeer, hoe lekkerder je eet. Ik schenk veel aandacht aan de inrichting van het restaurant en er staan bijvoorbeeld altijd verse bloemen.' 'Om de manier van werken in de keuken te optimaliseren, hebben we een routing- systeem bedacht met gekleurde magneet jes. Zo zie je wie aan welke gang toe is.' k ben verzot op koken. Vroeger was 1 het mijn hobby, nu is het mijn vak. Ik wil mijn gasten het lekkerste van het lek- kerste voorzetten. Eigenlijk ben ik een kleine onderzoeker. Of ik nou vis of vlees bereid, ik keer altijd terug naar de techni- sche basis. Steeds vraag ik me af: wat ge- beurt er precies als ik dit stuk vlees in de oven leg? Vocht verdampt, waardoor smaakconcentratie ontstaat. Het is dus de kunst het juiste evenwicht te vinden tus- sen te droog en te nat. Inmiddels ben ik zo getraind - en bij wijze van spreken zo vaak met dat stuk vlees of die vis in de oven geweest - dat ik intu'itief voel wan- 80 AllerHande 5-2004

Allerhande | 2004 | | pagina 80