KOKERS Frans (48): Floor (47): Dat klinkt nogal ongeorganiseerd, lange diensten' maar het is altijd gezellig. Tijdens het koken komen vaak hun verhalen van school los. eters 'Eigenlijk begint het avondeten hier al om vier uur. Dan komen namelijk de mensen met avonddienst binnen. En die willen van tevoren even een hapje eten. We zorgen elke dag voor vis, vlees en een ve- getarisch gerecht. Verder zijn er altijd 'Geen onbe- broodjes, salades, soepen en snacks. Wie tijdens de nachtdienst graag iets perkt budget, warms eet, kan een schotel bestellen en die later zelf even opwarmen. Ik vind wel onbeperkte het leuk om iedere keer te bedenken hoe we het eten nog beter kunnen maken CreatlViteit' voor patienten en personeel. Het leven is namelijk veel te kort om rotzooi te eten en te drinken. Maar we hebben natuurlijk geen onbeperkt budget. Wel onbeperkte creati- viteit, Ook al heb ik de hele dag met eten te maken, thuis ben ik degene die kookt. Ik wok graag. lets Thais of Chinees is met instant noodles zo in elkaar gedraaid. Tja, als je thuiskomt van je werk en drinkt samen even een glas wijn, dan heb je niet al tijd meer zin om heel uitgebreid te koken.' 'In dit ziekenhuis is er veel aandacht voor goed eten. Dat heb ik elders wel eens anders meege- maakt. Frans en zijn team doen altijd erg hun best om er iets bijzonders van te maken. Ik heb soms diensten dat ik 24 uur in het ziekenhuis verblijf, dan is lekker eten best belangrijk. 's Avonds eet ik graag in het personeelsrestaurant. Mijn lunch is meestal een broodje gezond. Thuis kook ik drie avonden in de week. Omdat mijn man en ik beiden meer dan voltijds werken, vind ik het waardevol om samen te koken. Voor ik 'Lekker eten is onderweg naar huis even snel bood- schappen doe, bel ik de kinderen om belangrijk bij samen te bedenken wat we gaan eten. Laatst stelde onze dochter voor iets uit Jamie Oli vers kookboek te maken. Het was wel een chocola- detaart, maar dan doen we het toch. Ik vind zelf Marokkaanse en Libanese maaltijden erg lekker.' AllerHande 5-2004 77

Allerhande | 2004 | | pagina 77