ledereen ontwaakt door de geuren in huis: tijd voor het paasontbijt! Engelse tomaatjes Toastrepen Tip Vrolijke matzes Bak plakjes bacon of ontbijtspek krokant in een droge koe- kenpan of onder de ovengrill. Laat het spek uitlekken op keukenpapier. Halveer trostomaten en leg ze met het snij- vlak naar boven op een bakplaat. Sprenkel er wat balsami- coazijn, gedroogde oregano en versgemalen peper over. Laat de tomaatjes onder een voorverwarmde grill licht kleu- ren. Leg ze op een schaal en verkruimel de bacon erover. Snijd sneetjes Pain de Madeleine en Pain de Boulogne in lange repen van ca. 2,5 cm breed. Leg de repen op een bakplaat en rooster ze in een voorverwarmde oven goudbruin en knapperig. Beleg de repen toast met zalmfilet americain met wat kappertjes, ossenworst met fijngesneden Amsterdamse uitjes en een kant-en-klare eiersalade met reepjes ham. j Tip: Eierdopjes Maak zelf eierdopjes van een afgeknipte toiletrol. Beplak de rol met de gestreepte paasservet- ten (van AH). Idee: kies voor iedereen een andere streepcombinatie I Het feest is helemaal compleet als de eieren in hetzelfde streeppatroon worden beschilderd. 24 AllerHande 5-2004 Teken een paashaas, ei of kuiken op stevig karton. Snijd met een mesje de vorm uit het karton, zodat een sjabloon ontstaat. Houd het sjabloon vlak boven een met boter besmeerde matze en strooi er hagelslag, gekleurde hagel of basterd- suiker in. U kunt het sjabloon ook op plakken kaas (kant- en-klaar gesneden) leggen, en er de paasvorm uitsnijden.

Allerhande | 2004 | | pagina 24