Even geen tijd om zelf een sinaasappeltje uit te persen? Albert Heijn heeft een ruime keuze aan heerlijke, gezonde vruchtensappen. Houdbare en gekoelde sappen en niet te vergeten het verse sap van AH Huistraiteur, dat in kwaliteit en versheid gelijk is aan 'zelf geperst'. Versgeperst De sappen van AH Huistraiteur zijn ultravers en zitten boordevol vitamines ■4 AH Huistraiteur Versgeperst Eenschapvol AP Vruchtensappen zijn de hele dag lekker: bij het ontbijt, tussendoor en bij of na de maaltijd. Vruchtensap drinken is gezond: de vitamine C die erin zit, helpt bij het opnemen van ijzer uit het eten. Boven- dien kan de helft van de dage- lijks aanbevolen hoeveelheid fruit (twee stuks fruit per dag) worden vervangen door een kant-en-klaar vruchten- sapje met vitamine C. Albert Heijn verkoopt drie soorten sap: houdbaar, gekoeld en 100% vers. Houdbaar sap is gesteriliseerd: het wordt verhit tot ruim 110 °C, zodat bacte- rien worden gedood en het sap vier tot twaalf maanden kan worden bewaard. Gekoeld sap wordt gepasteuriseerd, dat wil zeggen: ongeveer dertig secon- den lang verhit tot 90 °C. Dankzij de verhitting op een la- gere temperatuur blijven smaak en vitamines beter be waard dan bij sterilisatie. Wei is de houdbaarheid korter, on geveer twee maanden in de koelkast. De verse sappen van AH Huistraiteur Versgeperst gaan zonder enige verhitting de fles in. Dat maakt ze het kortst houdbaar (zes dagen), maar daar staat tegenover dat ze ultravers en vol van smaak zijn, en boordevol vitamines zitten. De persdatum staat op de dop, naast de aanduiding 'Te gebruiken tot en met...'. Albert Heijn is trots op zijn ruime assortment, en het meest op de vruchtensappen van AH Huistraiteur Versge perst. Albert Heijn is de enige supermarkt in Nederland die 100% verse sap verkoopt dat in Nederland wordt geperst en ge- botteld. De sappen, die de le- verancier speciaal voor Albert Heijn maakt, staan de volgende <a Het fruit van AH Huistraiteur Versgeperst wordt in Nederland geperst en gebotteld. Het wordt niet verhit en bevat geen toevoegingen. Zes dagen houdbaar.

Allerhande | 2004 | | pagina 113