KOKERS - Erik (43): Kalle (21): vind ik niet echt lekker. Het liefst gen hamburger' eet ik rijst met kip en bonen in een pittige saus, of spaghetti. Echt iets missen uit Ka meroen doe ik niet. Het eten op Papendal is name- lijk erg goed. En als ik zin heb in iets Afrikaans, dan ga ik naar de toko. Een typisch Kameroens ge- recht is fu fu. Van een stuk deeg op tafel pluk je balletjes die je in een saus doopt. Je eet natuurlijk met je handen. Als ik even terugga, probeer ik al- tijd zo veel mogelijk aan mijn ritme vast te houden. In Kameroen is het heel gewoon om pas om elf uur 's avonds te eten. Ik zorg dan dat ik gewoon om zes uur eet, zoals ik hier altijd doe.' eters 'Het leukste aan het koken op Papendal is de inter- nationale sfeer. De ene week hebben we een Grieks volleybalteam op bezoek, de week daarna staan we te koken voor Hongaarse judoka's. Maar het komt 00k voor dat we cateren voor bestuurders uit de internationale sportwereld. Daarom hebben we hier 00k kookboeken uit de hele wereld staan. Meestal geven teamartsen precies aan wat ze graag op het menu zien staan. Een goede Een frietje kan sportmaaltijd moet natuurlijk aan be- paalde eisen voldoen. Wat sporters wil- beSt af en toe len eten, hangt sterk af van hun cultuur. Nederlandse sporters eten zo mager mo- gelijk. Maar voor Italianen kan salami toch echt niet ontbreken. En Japanners stoppen vacuum ver- pakt eten in hun koffer om hier toch een beetje de smaak van thuis te proeven. De voetbaltalenten van Vitesse die in het sporthotel wonen, bieden we iedere dag een uitgebalanceerd sportmenu. Maar het zijn jonge jongens. Een frietje een paar dagen voor een wedstrijd kan best.' 'In Kameroen letten voetballers niet zo goed op wat ze eten. Vlak voor een wedstrijd eten ze makkelijk een zware maaltijd. Pannenkoeken bijvoorbeeld. Hier gaat dat anders. Sinds ik in Nederland voetbal, heb ik veel geleerd over goede voeding. Ik ben daar heel serieus in. Daarom eet ik zel- den hamburgers en eigenlijk nooit '|k eet Zeiden frikadellen en pizza's. Krieltjes, die AllerHande 4-2004 65

Allerhande | 2004 | | pagina 65