'Op het strand krijg ik de beste culinaire invallen' A la minute 'Deze hightech-blender kan alles. Als je er koude ingredienten in gooit, mixt en verwarmt de machine zodat er een warme saus uit komt.' SNOTN 'Zonder deze messen en gereedschappen kan ik niet. De gratentang, mijn oestermes en het stokoude paletmes, daar kun je prachtig de Sint-Jacobsschelpen mee op de borden leggen.' 'Zonder mijn vriendin Kim zou ik De Leest niet kunnen exploiteren zoals nu. Zij is vijftig procent van mijn gezicht. En de beste sommelier die er bestaat.' stugge structuur die je heel kort opstooft in boter. Dan proef je... verfijning. Het is een soort kruising tussen spinazie en ijs- bergsla.' 'Koken en weten wat kooktijd doet, is be- langrijk. Kook je knolselderij te kort, dan krijg je een scherpe smaak. Te lang zorgt voor een verkookte smaak en "beetgaar" is vaak net niks.' Zelf kookt hij zo veel mogelijk a la minute. 'Spruitjes en worte- len eerst blancheren, afspoelen met ijswa- ter om ze vervolgens weer op te warmen heb ik nog nooit gedaan. Met het afspoe len verdwijnt de helft van de smaak in de gootsteen. En daar draait alles juist om, er moet sprake zijn van smaakbalans. Dat is mijn gedrevenheid en dat beheerst mijn leven. Als ik 's nachts niet kan slapen, be- denk ik nieuwe gerechten of amuses en als ik op het strand loop om mijn hoofd leeg te laten waaien, krijg ik fantastische culinaire ideeen.' 'Maar ik realiseer me elke dag opnieuw dat ik in feite een snotneus ben. Ik heb al- tijd gewerkt onder grote chef-koks, nu ik op eigen benen sta moet ik mijn eigen stijl gaan ontwikkelen. Eigenlijk weet ik pas over vijf jaar wat mijn kracht is.' C» AllerHande 4-2004 51

Allerhande | 2004 | | pagina 51