Veel wijnhuizen verkopen picknickmanden gevuld met luxe sandwiches, boerenkazen, taart, fruit en... wijn Paarl/ Franschhoek Stellenbosch Swartiand Weskaap/ Coastal Region Montestell Chardonnay Reserve In deze guile wijn wisse- len aroma's van verse boter en rijpe abrikozen elkaaraf. De vanil- leachtige tonen komen van het eikenhouten vat waarop de wijn heeft ge- rust. De Montestell Char donnay Reserve kan als glas op zich worden ge- dronken en hij past bij kruidige gerechten als kip met dragon en schnitzel met salie. WIJNCATEGORIE 3 Montestell Paarl Pinotage Reserve De geur van vanille geeft aan dat deze voile wijn met zijn lekkere, lange afdronk op vaten van nieuw eikenhout heeft gelegen. Doordat hij niet 'dik' maar wel elegant en fris overkomt, doet hij het goed bij fijne ge rechten als carpaccio en knapperige wokschotels. Bradgate Chenin/ Sauvignon Blanc Deze zachte, mondvul- lende Bradgate is een frisse wijn die naar rijpe abrikozen geurt. Lekker om zo te drinken en een goede begeleider van ge- grilde vis en lichte, mild gekruide (kip)curry's. WIJNCATEGORIE 2 Welmoed Shiraz Shiraz is wereldwijd en ook in Stellenbosch sterk in opkomst. Deze voile, donkerrode wijn heeft kruidige en licht-peperige aroma's. Het is een prima partner van geroosterde (lams)koteletten met ra- tatouille en (struis- vogeljsteaks. Wijnhuis Welmoed ligt aan de rand van de plaats Stellen bosch. Hier worden di verse cepages, wijnen met een druivensoort als basis, gemaakt. WIJNCATEGORI Swartiand Steen Op zoek naar een vro lijke, opwekkende wijn voor een borrel of een feest? Deze frisfruitige Steen doet het flink ge- koeld ook goed. Met zijn geur en smaak van rijpe, witte druiven en meloen combineert hij met aller- lei eenvoudige hapjes. WIJNCATEGORIE 1 Leeuwenberg Droe Rooi Voor de milde, makke- lijke, fruitige, droge rode wijn van Leeuwenberg worden pinotage, caber net sauvignon en de van oorsprong Portugese tinta barocca gebruikt. Combineer hem met na- cho's met dipsaus, ge roosterde vlees-en groentespiesen en pit- tige (kruiden)kaas. Smaakt koel ook uitste- kend. WIJNCATEGORIE 7 Swartiand Merlot Deze sappige, ronde Merlot uit Swartiand lijkt gemaakt om bij een echte Zuid-Afrikaanse braai met mals, lang- zaam gaar geroosterd vlees te schenken. f-y AllerHande 4-2004 47 Leeuwenberg Droe Wit Deze droge, fruitige Leeuwenberg wordt gemaakt van de chenin blanc en colom- bard. Het is een sappige (borrel)wijn om bij een broodje garnalen, pun- tje tonijntaart en sala- des te schenken. WIJNCATEGORIE 1 AH Chardonnay Chardonnay-druiven van de koele kust en van I warmere inlandse gebieden worden geblend om tot een frisse witte wijn met een zachte smaak te komen. Schenk de AH Chardonnay bij pasta's met kip of vis. WIJNCATEGORIE 2 AH Droe Rooi Deze droge, soepele, makkelijke rode wijn wordt van r cabernet sauvig non en diverse andere druivensoorten ge maakt. Hij smaakt bij een toastje pate, een stukje salami, party-olijven en pittige gehaktballen. WIJNCATEGORIE

Allerhande | 2004 | | pagina 47