Stap-vccr-stap Als je weer wat op krachten wilt komen of een oppepper nodig hebt, gaat er niks boven een bord geurige, zelfgetrokken kippensoep met vermicelli. Zoals deze soep bijvoorbeeld. Makkelijk te maken, en de ideale basis voor eigen variaties. Soep met halletips KIPPENSOEP Q Ui pellen en grof snipperen. Prei schoonmaken, in stukken snijden en wassen. Wortel schrappen en in plakjes snijden. Peperkorrels in kommetje met bolle kantvan (soepopschepjlepei kneuzen. Kippen- bouten in grote (soep)pan leggen. Groenten, 3 takjes peterselie, 3 takjes selderij en tijm erover verdelen. Peper, iaurier en foelie toevoegen en v/, liter koud water erbij schenken. Bouillon in open pan aan de kook brengen, eventueel schuim met schuimspaan afscheppen. Vuur lager draaien en bouillon op vlam- verdeler 2 uur zachtjes laten trekken. EJ Kippenbouten uit bouillon nemen en op bord leggen. Schone theedoek vochtig maken en in zeef leggen (of fijne puntzeef gebruiken). Bouillon boven andere pan zeven. Bouillon indien nodig ontvetten: laten afkoelen, in koelkast koud laten worden en ge- stold vet uit soep scheppen. Vel van kippenbouten verwijderen. Vlees van bouten losmaken en in stuk- jes snijden of met twee vorken in draadjes trekken. Q Bouillon opnieuwverwarmen. Eventueel teveel aan vet wegdeppen met keukenpapier. Kippenvlees door bouillon roeren en vermicelli boven pan ver- brokkelen. Aan de kook brengen en vermicelli in ca. 10 min. zachtjes gaarkoken. Rest van peterselie en selderij fijnsnijden en door soep roeren. Kippen soep op smaak brengen met (veel) zout, peper en citroensap. Voeg voor een rijkgevulde kippensoep aan dit basisrecept kleine balletjes (kip)gehakt en een zakje fijne of grove soep- groenten toe. Albert Heijn heeft eventueel 00k kant-en-klare soepballetjes in het assortiment. 38 AllerHande 4-2004

Allerhande | 2004 | | pagina 38