Verder in dit nummer 10 Winkelnieuws Nieuwe producten en interes- sante wetenswaardigheden. 32 Oosterse fondue Koken met de topaanbieding: een oosterse fonduepan. 34 Shopping Accessoires en keukenattribu- ten voor oosters tafelen. 46 Rijst op een rij Elk land heeft zo zijn rijstvoor- keur. Albert Heijn verkoopt allerlei soorten. Van zilver- vliesrijst tot pandanrijst tot dessertrijst. Een overzicht. 62 Lekker snel Smakelijke recepten die binnen 20 minuten op tafel staan en waarmee je voor de dag kunt komen. 66 Kokers eters Richard, kok van verzorgings- huis Dennenrust in Wagenin- gen kookt voor mevrouw Bosch, een uit Indonesie af- komstige bewoonster. 72 Wijnadvies Alles over de syrah-druif. Deze donkergekleurde druif zorgt voor een krachtige, kruidige wijn. 84 Passie voor koken Televisiekok Ramon Beuk van Born2Cook, altijd op zoek naar nieuwe smaken en technie- ken, over zijn passie: koken. 104 De oorsprong Op zoek naar de oorsprong van de Perla-koffie van Albert Heijn. Koffieplantages in Guatemala en Costa Rica. 114 Lekker voordelig Voordelige recepten voor minder dan 2.50 p.p. 119 Lijfstijl Nieuws en tips op het gebied van lichaamsverzorging. 123 Lijfstijl special Niets zo lekker als een ont- spannen bad. Badproducten bij Albert Heijn. 125 Vraag 8c antwoord AH Klantenservice geeft antwoord op uw vragen. 126 AH Mobiel Informatie over mobiel bellen. 129 Service informatie Informatie over de verschil- lende services van Albert Heijn. Eigenlijk is het mijn vriendin Liesbeth die me op het culinaire werkpad bracht. Indertijd werkte ze op de redactie van een culinair blad. Regelmatig testte ze thuis recepten uit. Ik vond dat erg leuk en op een keer mocht ik meehelpen. Ik weet het nog precies, het waren Chinese recep ten. Toen al was ik dol op de Aziatische keukens en dus was het extra leuk om te proeven of de gerechten allemaal lekker genoeg waren om opgenomen te worden in het blad. Samen gingen we aan de slag. Bij het lezen van een theelepel Szechuan pepper in een recept dacht ik slim te zijn en vooraf te bedenken dat een theelepel wel erg veel was voor de smaak. Dus gebruikte ik een halve thee lepel en voelde me zeer professioneel. Eenmaal aan tafel keek mijn vriendin erg bedenkelijk bij het proeven van de betref- fende Chinese schotel. 'Flauw van smaak' was haarcommentaar. Met het schaam- rood op de kaken vertelde ik van mijn (mis)stap en ik leerde voor eeuwig en altijd exact op recept te koken. Later ging ik zelf voor AllerHande recep- tuurtesten en zodoende belandde ik in dit heerlijke vak. Trouwens, nog steeds worden al onze recepten getest. Door een groep ervaren testkoks die bij het minste of geringste aan de telefoon hangen en ijveren voor een optimaal resultaat. Ze testen op smaak, variatie, hoeveelheid en voedingswaarden. Want AllerHande staat voor kwaliteit. In dit nummer, want zo kom ik op mijn verhaal, een reis langs een aantal Aziati sche keukens. Om ze dicht bij u te bren- gen. Om te proeven met pit. Of juist te genieten van fluweelzachte smaken. Om te ervaren dat deze verre keukens helemaal niet zo moeilijkzijn als sommigen denken. Proef en geniet! Mieke van Laarhoven Hoofdredacteur

Allerhande | 2004 | | pagina 5