Welke groenten kern je Viet be ste in de koelkast bewaren? Hoe krijg ik vnijn oanden soVioon Y\a Viet snijden van een oViilipeper? 2ijn diepvriesgroenten winder gezov\d dan verse? Waarow woet je aubergines in Viet zoot leggen voor je ze bakt? In deze rubriek vindt u een selectie van vragen aan Albert Heijn. Ook een vraag? Bel de AH Servicelijn: 0800-0305 (gratis) of kijk op www.ah.nl De groentela in de koelkast is vooral ge- schikt voor bladgroenten als sla en spina- zie en voor groenten als wortel en kool. Voor knollen en aardappels is de koelkast te koud. Ook groenten uit zuidelijke stre- ken zoals aubergine, paprika, tomaat en courgette kunnen beter buiten de koelkast bewaard worden. De kou in de koelkast zorgt ervoor dat ze melig worden, sneller bederven of zachte plekken krijgen. U kunt ze beter op een koele, donkere plek bewaren. De zaadlijsten en zaadjes van de chilipeper bevatten veel capsaicine, het 'hete' bestanddeel van de peper. Capsa'icine van uw handen wassen helpt niet omdat de stof niet oplosbaar is in water. Het is wel oplosbaar in olie, dus uw handen goed invetten met olie of boter en daarna afspoelen met warm water is een oplossing. Toch is voorkomen beter: draag tijdens het snijden huishoudhandschoenen Dat denken inderdaad nog veel mensen. Ten onrechte! Uit onderzoek blijkt dat diepvriesgroenten na bereiding even gezond zijn als verse groenten. De groenten worden na de oogst met nieuwe verhittingstechnieken kort verhit en daarna snel diepgevroren, zodat vitamines en mineralen optimaal bewaard blijven. U kunt dus met een gerust hart kiezen voor het gemak van diepvriesgroenten. AllerHande 3-2004 125 Aubergines hebben de eigenschap heel veel olie op te nemen. Door ze eerst te zouten verandert er iets in de structuur en zuigen ze minder olie op. Leg in plakken of blokjes gesneden aubergine in een ver- giet en bestrooi ze met flink wat zout, laat een halfuur staan en spoel ze daarna af met koud water. Even droogdeppen en ze kunnen gebakken worden.

Allerhande | 2004 | | pagina 125