Soep met ballen Verder in dit nummer 10 Winkelnieuws 50 Wijnadvies 54 Passie voor koken 60 Lekker snel 74 De oorsprong 108 Lekker voordelig Koken voor minder dan 2.50 p.p. 119 Lijfstijl special 127 Service informatie Alles over de diensten van Albert Heijn. 130 Colofon en voigend nummer 121 Lijfstijl Ik wens u veel lees- en eetplezier. Nieuwe producten en interes- sante wetenswaardigheden. Chileense wijnen zijn ideale winterwijnen. Een kennis- making. Chef-kok Adriaan van Raab van Canstein van restaurant Le Hollandais kookt klassiek met een knipoog. Hij heeft maar een doel: ontzettend lekker koken. Zes recepten die binnen 20 minuten op tafel staan en waarmee je voor de dag kunt komen. Zaanlander kaas, de kwali- teitskaas van Albert Heijn, komt uit Noord-Holland. AllerHande nam een kijkje. 104 Goulash Lekker winters. Dit typisch Hongaarse suddergerecht wordt in drie stappen bereid. 114 Shopping Fraaie producten tegen aantrekkelijke kortingen. Afvallen a la carte. Aan de lijn doen en toch lekker eten. 125 Vraag 8c Antwoord AH Klantenservice geeft antwoord op vragen. Wat staat er in de volgende AllerHande? 66 Kokers 8c Eters Frank uit Vlieland eet doorde- weeks bij Anneke op het vasteland. Innovaties, nieuws en tips uit de wereld van de lichaams- verzorging. Sinds enige tijd heeft mijn echtgenoot een nieuwe passie. Koken. Elke maandag (zijn vrije dag) word ik verrast met de meest exotische gerechten, die hij met veel gevoel voor smaak op tafel zet. De ene keer smikkelen we van Thaise curry, de week erna staat er een uitgebreide rijsttafel klaar. Zijn voorkeur ligt bij bui- tenlandse keukens. Ik ben een bofkont. Als tegenhanger kook ik Hollandse pot. Mijn trots is: zondagse soep met zelfge- draaide balletjes. Waarom zondags? Nou, thuis aten we die soep meestal op deze dag. En soms 00k nog op maandag... Lekker bouillon trekken van soepvlees en schenkel. Veel verse groenten erbij, een bouillonblokje voor de smaak en smeui'ge gehaktballetjes. Er is niks mis met de Hollandse keuken. Sappige hachee, zoete, gestoofde rodekool, boerenkoolstamppot met een knapperige rookworst... Ik blijf er graag voor thuis en met mij waarschijn- lijkvelen onderu. Daarom start het nieuwe AllerHande-jaar dicht bij huis. Met recepten die een vleug- je nostalgie bevatten, met groenten van het seizoen, met goedgevulde soepen en met onvervalst Hollandse toetjes. Ook fijn voor de portemonnee, die deze maand best een beetje rust mag hebben. Over de knip gesproken: vanaf dit num mer vindt u in elke AllerHande een recep- tenrubriek met gerechten, die allemaal minder dan 2.50 per persoon kosten. Lekker voordelig. Met veel variatie in zowel Hollandse als buitenlandse maal- tijden. Da's mooi meegenomen. Ook voor mijn echtgenoot! Mieke van Laarhoven H oofdredacteur

Allerhande | 2004 | | pagina 5