'Ik bouw mijn smaken op met alle zintuigen. Voelen, ruiken en proeven dus' Laurier, foelie of karwij? Na het dineren even vertellen hoe lekker het is geweest. Sommige gasten zijn zo lyrisch dat ze het gastenboek kussen. De handgeschreven kaart van Le Hollandais. 'Typerend voor Le Hollandais is dat alles bij elkaar past en alles kwaliteit heeft. Van de ontvangst tot de koffie toe.' Achtergelaten door de vorige restaura teur, maar nog steeds in gebruik: ouder- wetse juskommen. 'Prachtig van vorm.' kok pocheert nog een vis in zijn geheel? Het zijn juist de 'ouderwetse', maar lekkere gerechten waar hij voor kiest: 'Op de koks- school wordt het niet meer geleerd - ik heb een leerling rondlopen die soms niet weet waar we nu weer mee bezig zijn - maar ik vind dat ingewikkelde juist leuk. En laten we eerlijk zijn: een vis stoven met alles er nog op en aan is gewoon lekkerder.' 'Ik bouw mijn smaken op met alle zintui- gen. Voelen, ruiken en proeven dus. Neem een hap en determineer: is dat lau rier, foelie of karwij, venkel of anijs? Of heeft de kok een klein sinaasappelschil- letje laten meetrekken? Dat achterhalen vind ik de grootste sport. Heb je dat een- maal onder de knie, dan kun je die kennis ook andersom gebruiken. Als ik nieuwe gerechten bedenk, ga ik zitten en proef ik in mijn hoofd. Wat past er bij kroketjes van rundvlees? Een rodekoolsalade die iets friszurigs heeft, maar ook een beetje laurier! Ik wil me graag onderscheiden van de massa en net even anders koken. Daarom bepalen koken en eten mijn leven. Mijn plek is achter het fomuis. Het liefst maak ik iets heel erg lekkers klaar en ser- veer dan zelf de borden uit.1 C> AllerHande 1-2004 55 KNIPOO

Allerhande | 2004 | | pagina 55