Stap-vccr-stap v I PAprikApnrder Oorspronkelijk is het een soep die door Hongaarse herders werd bereid, 'gulyas' geheten. De vleesstoofpot zoals wij die kennen, noemen de Hongaren 'porkolt'. Er zijn ontelbare varianten op, maar vlees, aardappels en paprika horen altijd in goulash thuis. Diepvriesvoorraad GOULASH D Voorbereiden: Vlees in blokjes snijden en in 30 min. op kamertemperatuur laten komen. Uien en knoflook pellen en grof snipperen. Paprika en toma- ten schoonmaken en in stukjes snijden. Aardappels schillen, in blokjes snijden en wassen. Bereiden: In braadpan olie verwarmen en hierin ui en knoflook fruiten. Pan van vuur nemen, paprika- poeder en karwijzaad over uimengsel strooien en goed doorroeren. Q Pan weer op vuur zetten, vleesblokjes toevoegen en 2 min. aanbraden. Zoveel warme bouillon in pan schenken dat vlees net onder staat. Geheel aan de kook brengen, vuur laag zetten en deksel schuin op pan leggen. Vlees ca. 1 uur en 30 min. laten sudderen. Q Aardappel, paprika en tomaat door vlees schep- pen en goulash in nog 30 min. met deksel schuin op pan zachtjes gaarsudderen. Yoghurt op kamertempe ratuur laten komen. Yoghurt door goulash roeren. Goulash op smaak brengen met zout en peper. Lekker met witte rijst. Paprikapoeder wordt gemaakt van gedroogde paprika's en geeft gerechten een intensieve paprikasmaak. Aan de pikante variant is wat gemalen rode peper toegevoegd. Paprikapoeder wordt bitter als het verbrandt. Haal daarom bij het toevoegen van de paprikapoeder de pan even van het vuur en schenk er vocht bij. Dit gerecht is heel geschikt om voor meerdere dagen tegelijk te maken. Laat de goulash na berei- ding snel afkoelen door bijvoor- beeld de pan in een bak met koud water te zetten. Hoe sneller het gerecht afkoeit, hoe kleiner de kans dat het gerecht gauw bederft. De goulash kunt u twee tot drie maanden in de diepvries bewaren. AllerHande 1-2004 105

Allerhande | 2004 | | pagina 105