Huttenkase? Wat kun je daar nou mee? t Lekker Italiaans: bol met Huttenkase en gerookte zalm. Borrelhapje: gevulde tomaatjes met Huttenkase. Mexicaans broodje met avocado en klprollade. Koud kunstje voor tussen- door: IJsshake. Witlof met blauwe kaas en druiven. Huttenkase, de lichtste kaas, waar't meest mee kan. (Advertentie) Huttenkase is een hele jonge ongerijpte kaas, die heerlijk smaakt op de boterham. Maar wist u dat Huttenkase ook een ingredient is om lekker licht mee te kokkerellen? Want de neutrale smaak van Huttenkase laat zich gemakkelijk combineren, Bovendien heeft Huttenkase een laag vetgehalte. Ideaal dus ter vervanging van room, mayonaise of andere kazen. We geven u alvast een aantal lichte en vooral smakelijke recepten, telkens voor 4 personen. HUTTEN K&E Hak 2 eetlepels bieslook fijn en roer het samen met 200g Huttenkase in een kom. Breng het op smaak met zout en peper. Snijd de Italiaanse bollen open en beleg ze met plakken gerookte zalm (200 gram voor 4 bollen). Besmeer de zalm daarna met Huttenkase. Hak 2 hardgekookte eieren zeer fijn. Scheur 3 blaadjes sla in 4 mooie stukjes ter grootte van een lepel. Was 6 cherrytomaatjes, halveer deze en hoi ze nit met een theelepeltje. Pers 1 teentje knoflook uit boven een grote kom en voeg daaraan toe: 2 eetlepels fijngehakte bieslook, een in kleine blokjes gesneden augurk, de fijngehakte eieren en 4 eetlepels Huttenkase. Roer het mengsel goed door elkaar en breng het op smaak met zout en peper. Vul hiermee de tomaatjes. Garneer elk gevuld tomaatje met een blaadje peterselie. Leg op een lepel een blaadje sla en een tomaatje. U snijdt 200 g gerookte kip in plakken en bestrooit deze met 1 theelepel Mexicaanse kruiden. Daarna halveert u 1 avocado, verwijdert de pit en besprenkelt de avocado met 1 eetlepel citroensap. Doe 200g Huttenkase in een kom en breng het op smaak met zout en peper. Snijd 4 bolletjes open en besmeer ze met Huttenkase. Tot slot belegt u elk bolletje met plakken avocado, kip en 1 eetlepel Mexicaanse salsa. Maak in totaal 20 blaadjes los van 2 struikjes witlof. Was de blaadjes en leg er 5 op elk bord. Was en halveer 150g pitloze blauwe druiven. Voor de vulling hakt u 2 eet lepels peterselie fijn. Meng dit in een kom met 300g Huttenkase en 200g Gorgonzola. Breng het mengsel op smaak met zout en peper. Schep tot slot de vulling in de witlofblaadjes. Garneer het geheel met blauwe druiven en 10Og gepelde walnoten. Lekker met stokbrood! Pers 4 sinaasappels uit en snijd 1 sinaasappel in 4 partjes. Schil 2 bananen en 4 kiwi's en snijd deze in kleine stukjes. Doe het sap samen met de kiwi en banaan in een hoge kom en pureer het met behulp van blender of staafmixer samen met 150g Huttenkase tot een smeui'g vruchtenmengsel. Verdeel dit mengsel over 4 hoge glazen en schep in elk glas een bolletje vanille-ijs. Garneer de glazen met een partje sinaasappel. U kunt de ijsshake direct serveren. HUTTEN K&E

Allerhande | 2003 | | pagina 88