VULLEN EN BRADEN STAR VOOR STAR -a Q Controleer of de kalkoen gaar is door in het dikste deel van het dijbeen een satepen of vleesvorkte steken. De kalkoen is gaar als het vocht dat eruit druppelt hel- der is. Is het nog roze van kleur, laat de kalkoen dan nog een kwartier in de oven staan en test opnieuw. Neem de braadslede uit de oven. Wikkel de kalkoen in een nieuw stuk aluminiumfolie en laat hem op een warme plaats minstensis min. rusten. Maak intussen jus of saus (zie pag. 71). Snijd de kalkoen aan tafel aan. Serveer er in de oven gebakken aardappels of aardappelpuree bij en spruitjes of sperziebonen. Q Dek de braadslede losjes af met aluminiumfolie (niet te strak, anders stooft de kalkoen). De folie be- schermt tegen uitdrogen. Zet de braadslede op een rooster in het midden van de voorverwarmde oven en braad de kalkoen in 2-2'A uur goudbruin en gaar. B Schakel na 1 uur deoventemperatuurterug naar 175°C. Bedruip de kalkoen regelmatig met braad- vocht. Verwijder de laatste 30 min. de aluminium folie en draai de kalkoen op zijn rug, zodat het vel op de borstkas bruin en krokant kan worden. D Maak een vulling naar keuze (zie pag. 67). Dep de kalkoen aan binnen- en buitenkant droog met keukenpapier. Stop het merendeel van de vulling in de kalkoen (niet te vol, want de vulling zet tijdens het bakken nogwat uit). Maakeventueel met de hand het vel langs de nek voorzichtig los, zonder het te beschadigen. Schuif 00k wat vulling tussen vel en vlees. B Vouw het vel rond het gat en steek het vast met een cocktailprikker. Verpak de gevulde kalkoen in B Meng zout en peper en wrijf de kalkoen hiermee random in. Verwarm de oven voor op 200 °C. Smelt de aluminiumfolie of een plastic zak en bewaar hem tot boter en roer de olie erdoor. Schenk een deel ervan in de gebruik op een schaal onder in de koelkast. Neem de braadslede en leg de kalkoen er op de borst in. Schenk de rest van de boter erover en smeer die met de hand over de kalkoen, zodat alle delen royaal zijn ingevet. kalkoen bijtijds uit de koelkast om op kamertempe- ratuurte komen, dit duurt minstens 1 uur. 68 AllerHande 13-2003

Allerhande | 2003 | | pagina 68