■i«a Bruisend begin BUBBELS Tintelfris WINTER'S DessertwMn Nieuwe producten en actuele informatie Na een lange, frisse strand- wandeling of een stevige schaatstocht is het lekker thuiskomen met een glas dampend hete gliihwein. Zelf maken is niet nodig, want ook dit jaar heeft Al bert Heijn weer gliihwein in het assortiment. Gliih wein St.Lorentz, fles, 1 liter, 2.29. <0£T CHANDM Naast de bekende ruby, tawny en white port van AH Conqueror zijn er ook drie speciale ports in de winkel. De Special Reserve port, met veel rijp rood fruit en een tikje spece- rijen in de smaak. Lekker bij belegen kaas, noten, desserts met bosvruchten en als ape- ritief. Of probeer eens de krachtige, elegante en rijke Late Bottled Vintage (LBV). Deze combineert goed met blauwe kazen, en met chocoladedesserts of desserts met bramen of kersen. De 10 Year Old Port, ten slotte, heeft een zachte, rijke geur en de smaak van noten en gedroogd fruit. Heerlijk bij stilton, walnoten en bonbons. Fles, 0,75 liter, LBV 8.49,10 Year Old Port 11.49, Special Reserve 7.29. Oud 8c nieuw vieren we natuurlijk met champagne, bijvoorbeeld met de kwali- teitschampagne Moet 8c Chandon Nec tar Imperial. Een champagne die lichtzoet smaakt, met fruitige aroma's. Drie druivensoorten zijn erin vertegenwoordigd, met de pinot noir als bo ventoon. Dat geeft deze champagne een rijke smaak, met tonen van gekonfijt fruit, milde specerijen en honing. Fles, 0,75 liter, 29.99. S Albert Heijn introduceert dit jaar vier nieuwe mousserende wijnen, waarvan twee uit de Nieuwe Wereld. Lindemans bin 25 Sparkling Brut uit Australie 7.99) en Norton Sparkling Brut uit Argentinie 8.99). Van het bekende merk Moet 8c Chandon is er - handig voor kleine huishoudens - dit jaar een half flesje, met een inhoud van 0,375 liter 17-99)- En natuurlijk vergeten we de kleintjes niet, met een echte kinderchampagne (Champony, fles, 0,75 liter, 2.69). Chasselas is een veel voorkomende druif in Zwitser- land. In het gebied Valais/Wallis noemen ze hem Fendant, van- daar deze naam voor de wijn uit dit gebied. De witte wijn is lekker fris, zacht en rond. Hij doet het goed bij raclette, kaasfondue, en bij de borrel, maar is ook de perfecte bege- leider van salades en vis. Fen dant, 0,75 liter, 4.99. Een glaasje dessertwijn is een feeste- lijk besluit van het kerstdiner. Fonta- nafredda Moscato d'Asti is zo'n lek- kere afsluiter. Een licht mousserende dessertwijn met de friszoete geur van muskaatdruiven uit Piemonte. Lekker bij nagerechten met vers fruit of als aperitief. Inhoud 0,75 liter, 6.99. AllerHande 13-2003 15

Allerhande | 2003 | | pagina 15