ESPRESSCT-PECAN TAART KOFFIE DAME-BLANCHE natafefen met koffie! kje cacaoboontjes. Benodigdheden: (voor 4 personen): 50 ml extra sterke koffie of espresso. 1/2 liter vanille roomijs, 250 ml slagroom, 2 zakjes vanillesuiker, 2 bananen, chocoladesaus, geraspte chocolade ofvlokken Bereidingswijze: Zet 50 ml extra sterke koffie of espresso en laat het afkoelen. Klop de slagroom met de vanillesuiker lobbig. Snijd de bananen in stukjes en meng het met waf chocoladesaus. Mix of roer de afgekoelde koffie samen met het ijs tot het schuimig Is. Roer de helft van de geklopte slagroom er doorheen. Verdeel het in laagjes om en om met de banaan in chocoladesaus over de 4 koffieglazen. Laat het 50 min. in de diepvries opstijven. Maak het geheel voor het serveren af met een toef slagroom en garneer het met wat geraspte chocolade of vlokken. Tip: Ook heerlijk met een beetje rum erdoor.. Benodigdheden: springvorm Deeg: 120 gram gezeefde bloem, 60 gram koude boter (in blokjes), 2 el poedersuiker, zout, 2,5 el ijskoud water. Vulling: 100 ml versgezette espresso, 2 el gesmolten boter. 6 voile el bloemenhoning, 4 zakjes vanillesuiker, zout, 6 voile el bloem. 1 ei, 150 gram gehakte pecannoten. Bereidingswijze: Deeg: Kneed de bloem, boter, poedersuiker en een snufje zout in een keukenmachine of met een vork en voeg beetje bij beetje het water toe tot het een soepel deeg is Laat het 30 min. afgedekt met folie in de koel- kast rusten. Verwarm de oven op 180 °C. Vulling: Meng de espresso, boter, honing, vanillesuiker en een snufje zout. Roer de bloem erdoor en daarna het ei. Voeg als laatste de pecannoten toe. Vet de springvorm in met boter en bestuif het met bloem. Rol het deeg uit en bedek de springvorm. Giet daarin de vulling. Bak de taart 35 a 40 min. in de oven (als de taart bruin wordt na ca. 20 min. afdekken met folie) en laat het afkoelen. Beplak de zijkant van de taart feestelijk met cacaoboontjes. Meng hiervoor 5 el poedersuiker met wat druppels sterke koffie tot een dik glazuur en bestrijk de rand hiermee. Even laten indrogen, zodat de cacaoboontjes goed blijven plakken. Mmm.. Tip: Serveer een taartpunt met een bolletje ijs en slagroom.

Allerhande | 2003 | | pagina 103