SjdHlfLsumrises Verlanglijstje Het is weer vroeg donker. De tijd voor een gezellig samenzijn. Zo snel mogelijk koken en dan lekker lang tafelen. Of gewoon met z'n alien het eten bereiden. Deze AllerHande staat boordevol verrassende gourmettips en feestelijke fonduerecepten voor sin- terklaasavond. Maar ook: zoete lekkernijen en maaltijdsoepen. Ik zal een jaar of vijf zijn geweest. Sint hield die dag audientie in ons dorp. Papa moest weg voor zijn werk en mama ging op pad met mijn twee broertjes en mij. Het verlanglijstje zat stevig vast in mijn knuistje. Achterop de fiets in het zitje, bij mijn oudste broer, luidkeels zingend om mijn angst te verbergen voor die loeizwarte pieten. Zo togen we naar de dorpskruidenier. Het was er druk. We moesten in een lange rij staan om Sint de hand te kunnen drukken. Hoe dichter ik hem naderde, hoe zenuwachtiger ik werd. Wat had mama me ook alweer geleerd te zeggen? 'Dag Sint, u komt van ver, ik ben heel zoet geweest en geef daarom mijn verlanglijstje.' Eindelijk was ik aan de beurt. Met een zwaai werd ik op schoot getild. Sint keek me verwach- tingsvol aan. Zijn blik kwam me zo vertrouwd voor... 'Dag papa,' zei ik, in de war van zo'n grote baard en dito mijter. ledereen viel stil. Wat had ik in hemelsnaam verkeerd gezegd? Sint leek enigszins uit het lood geslagen en kuchte wat voordat hij, ook al met zo'n bekende stem, zei: 'Dag mijn iieve kind, wat heb jij voor een mooi verlanglijstje?' Opgetogen vertelde ik van mijn wensen en ja... ze kwamen (bijna) allemaal uit. Sint kende me goed! Toen papa's avonds thuis- kwam uit zijn werk, vertelde ik in geuren en kleuren over de ontmoeting met Sint. Met een raadselachtige glimlach hoorde hij me aan... Ik wens u een fantastische sinterklaasavond toe. Met de kleintjes, onder de groten, met veel plezier en verrassende cadeautjes. Met fijne hapjes en warme drankjes, die het avondje luister bijzetten. Met deze AllerHande die u op snelle surprise-gedachten brengt! Mieke van Laarhoven Hoofdredacteur 4 AllerHande 12-2003

Allerhande | 2003 | | pagina 4