4 Verrassend fonduen gourmetten SICILIAANSE BURGERTJES EEND IN SINAASAPPELSAUS 4 Rozemarijn-aardappel- dobbeltjes Gezellig met z'n alien kokkerellen aan tafel. In dit zevende deel van de Duoreeks krijgt u tal van ideeen voorgeschoteld voor een verrukkelijk avondje fonduen of gourmetten. Wat te denken van een geitenkaasfondue met honing en tijm, auberginerolletjes met mozzarella en een lekkere artisjok- kenomelet met gedroogde tomaat. Of als dessert een cho- coladefondue met een vleugje sinaasappel? Dat wordt een feestelijke tafel! Het boek bevat in totaal dertig fondue- en dertig gourmetideeen. Verrassend fonduen gourmetten kost 8.95. In de winkel vanaf 17 november 2003. AllerHande 12-2003 45 Meng wat gesnipperde sjalot, geroosterde pijn- boompitten, fijngesneden zongedroogde tomaat, geraspte grana padano (pittige kaas) en peper en zout door tartaar. Vorm er kleine burgers van. Ver- hit een klontje boter in het gourmetpannetje en bak de burger in 6-7 minuten gaar en bruin. Eet de bur ger op een stukje ciabatta. Snijd eendenborstfilet in dunne plakken. Meng ze met partjes sinaasappel en een scheutje sinaasap- pellikeur (Gall 8c Gall). Verhit een klontje boter in het gourmetpannetje en bak wat plakjes eenden- borst in 1 minuut bruin. Schep wat sinaasappel en marinade in de pan en bak nog 2-3 minuten, tot het vlees rose is. Schep de inhoud van het pannetje op een pluk salade op het bord en bestrooi met grof- gemalen peper en zout. Meng mini-aardappeldobbeltjes met spekreepjes en fijngeknipte rozemarijn. Verhit een klontje boter in het gourmet pannetje en bak de aardappelblokjes in 10 minuten gaar en bruin. Voorzichtig omscheppen.

Allerhande | 2003 | | pagina 49