Mijio A\\erHav)de Nieuwe boeken MINItaartjes Nieuwe producten, actuele informatie en boodschappers aan het woord SEIZOENSkeuken In aanloop naar de kerst, geven rode bloemen alvast warmte en sfeer in huis. Bij Albert Heijn vindt u er vele soorten. Denk aan rode bloemen zoals rode rozen, amaryllissen, bessentakken en rode tulpen. Probeer ze ook eens te combineren met elkaar! ANNE-MARIE schroemces DE rooij {50): 'Al ruim voor kerst begin ik met de voorbereidingen van het kerstmaal. Ik heb alle kerst-AllerHandes van twintig jaar bewaard en bij recepten die me wat lijken stop ik een briefje. Uit al die recepten stel ik uiteindelijk een menu van een aantal gangen samen. Ik houd erg van koken dus zelfs als onze kinderen niet mee eten, kook ik gerust een zesgangenmenu voor ons tweeen. Traditiegetrouw eten we verschillende dingen op eerste en tweede kerstdag. Eerste kerst- dag bijvoorbeeld wild en tweede kerstdag vis. De kerst-AllerHandes zijn heilig voor me. Mijn kinderen mogen aitijd recepten opzoeken bij mij thuis, maar een AilerHande meenemen is uit den boze! Ik heb zelfs nog een hele oude kerst-AllerHande uit 1981. Die werd in die dagen nog door de brievenbus gegooid en was een stuk dunner dan tegenwoordig. Ook de recepten zijn soberder en eenvoudiger dan nu. Je kunt echt merken dat het anderetijden waren. Een paar recepten uit die beginperiode komen nog geregeld bij ons op tafel. Ooit heeft er een recept ingestaan voor een soort deegkoekjes. Als tip stond er dat je die kon laten afkoelen op een omgekeerd kopje. Nadat het deeg afgekoeld was en je het eraf- haalde, had je een soort cupje waar je ijs of bavarois in kon doen. Dit toetje blijft een succes in ons gezinl' WmkelNiEuws S Lente-uitjes, zomerkoninkjes, winter- peen; ingredienten zijn vaak het lekkerst in hun eigen seizoen. Ontdek het koken met de jaargetijden met het nieuwe boek 'Vier seizoenen lekker koken'. Het boek gaat terug naar de oorsprong van smaak en gevoel, vertelt wat er groeit en bloeit in iente, zomer, herfst en winter en geeft lek- kere, eigentijdse recepten. Waar nodig zijn de recepten voorzien van stap-voor-stapfoto's. Vier seizoenen lekker koken kost 14-95 en ligt in de winkel vanaf 17 november 2003. Ca aan de slag met de recepten uit het boekje 'Cakejes, muffins en minitaartjes' en proef hoe lekker dat is, zelf bakken. Het boekje bevat originele recepten voor de nieuwste Amerikaanse muffins, luxe kleine cakejes en originele minitaartjes. Prijs: 4.95. In de winkel vanaf 27 oktober 2003.

Allerhande | 2003 | | pagina 23