HEALTH BEAUTY Als het op verzorging van het gezicht aankomt, is het er de afgelopen jaren niet eenvoudiger op geworden. Er zijn tientallen verschillende cremes en lotions. Maar wat heb je nu precies nodig? Om de huid in een optimale conditie te houden, is het zaak om je huidtype te kennen en de huid met passende producten te verzorgen! Normale huid Droge huid Gevoelige huid Vette huid St Mooi Dit is de ideale huid: niet te vet of te droog, zacht, glad en fris met een rozige teint. Maar reinigen en hydrateren blijft een must! Cebruik's morgens en's avonds een reinigingsmelk, spoel af met lauw water, gebruik wat lotion om de porien te sluiten en breng een dun laagje dag- of nachtcreme aan. Kies een creme met anti-rimpelbescherming en verwen de huid wekelijks met een diepreinigend of vochtinbrengend masker. De droge huid heeft bijna on- zichtbare porien en voelt vaak onaangenaam, trekkerig aan. Ze produceert onvoldoende bescher- mende vetten die verdamping van vocht tegengaan. Daarom zijn vochtinbrengende, voedende en rimpelbestrijdende cremes met een dikke en rijke textuur ideaal. Vermijd lichte gels of alcoholhou- dende lotions. Wie veel binnen zit en dus te lijden heeft van c.v. en/of airco, kan de aanschaf van een luchtbevochtiger overwegen. Gebruik (milde!) peelings zeker niet vaker dan eenmaal per week. Dun, droog, snel gei'rriteerd en ge- voelig voor factoren van buitenaf, zoals luchtvervuiling, stress en vermoeidheid. Het zijn typische kenmerken voor de gevoelige huid. Soms zijn er rode vlekken of voelt ze branderig aan. Gebruik liefst hypo-allergene producten zonder parfum en kleurstoffen, maar met UV-bescherming. Zeer gevoelige plekjes mogen overdag aangestipt worden met nacht creme. Een tot tweemaal per week een kalmerend masker helpt de huid herstellen. Tip: is de huid erg gevoelig, ge bruik dan geen make-up en wees spaarzaam met peelings. Dit type huid is niet per se een acnehuid en kan op elke leeftijd voorkomen. Ze is dikker, heeft grovere porien en glanst door een verhoogde talgproductie. Zorg voor een grondige reiniging met producten die de huid niet te veel uitdrogen. Kies voor lichte verzorgers zoals speciale gels en reinigend schuim in plaats van gewone creme of milk. Laat de reiniger altijd even inwerken voor het afspoelen. Tip: gebruik make-up-producten die geen olie bevatten. 156 AllerHande 12-2003

Allerhande | 2003 | | pagina 160