On o o ip- Sinterklaasfignmtjes In deze rubriek komen professionele liefhebbers van koken of eten en drinken aan het woord. Deze maand: vormgever in marsepein Mike van Buiten. Zijn ontwerpen zijn te bewonderen en te proeven in warenhuizen en banketbakkerijen in binnen- en buitenland. Eigenlijk te mooi MARSEPEINkunst f I nspiratie voor een nieuw ontwerp I krijg ik vaak als ik's avonds thuis op de bank zit,' vertelt vormgever in mar sepein Mike van Buiten (36). Dan kruipt hij meteen achter de tekentafel op zijn tot werkkamer omgebouwde zolder. Daar ontwierp Mike de afgelopen jaren zo'n zeshonderd marsepeinen figuren, van appels en bananen tot Bert en Ernie. Zijn ontwerpen zijn vandaag de dag in diverse warenhuizen en banketbakke rijen in binnen- en buitenland te vinden. De liefde voor marsepein ontstond toen Mike na zijn opleiding tot banketbakker bij een patisserie aan de slag ging. Het begon met kaboutertjes die hij van mar sepein boetseerde als etalagedecoratie. Gaandeweg genoot hij van het creeren van steeds ingewikkelder figuren. 'Op een dag merkte ik dat mensen niet meer geloofden dat ik ze met de hand had gemaakt. Ik werkte uren aan een marsepeinen figuur. Daardoor werden mijn ontwerpen eigenlijk te mooi en te duur.' Dat was 00k het probleem toen Mike zijn eigen bedrijfje in marsepeinen taartdecoraties opzette. Met een doos vol voorbeelden van zijn kleine kunst- werkjes trok hij langs banketbakkers. De ontmoeting met een producent uit Roe- menie veranderde alles. Opeens kon Mike zijn ontwerpen in grote hoeveel- heden op de markt brengen. Daardoor kan hij zich nu weer helemaal wijden aan het creeren van nieuwe marsepei nen figuren. O Mike is gespecialiseerd in de vormgeving van marsepeinen geschenkartikelen, taartdecoraties en relatiegeschenken. Tijdens de sinterklaasperiode liggen door Mike ontworpen marsepeinen figuurtjes bij Albert Heijn in de winkel.

Allerhande | 2003 | | pagina 132