Drie soorten Voor wie? Nieuw: gepasteuriseerd ei Koken, bakken, pocheren, roeren: met eieren kun je alle kanten op. Soms wordt in receptuur gewerkt met rauwe eieren, in tiramisu bijvoorbeeld. Voor dit soort gerechten zijn de nieuwe gepasteuriseerde eieren een goed alternatief. Handige cups Cepasteuriseerde eieren zijn verkrijgbaar als heel ei, als gescheiden eier- dooier en als gescheiden eiwit. Een cup heel ei bevat 1 ei, een cup eigeel 2 eier- dooiers en een cup eiwit l'A eiwit. Kinderen jonger dan 4 jaar en ouderen zijn gevoeliger voor voedselinfecties dan volwassenen. Ook mensen met een verzwakt immuun- systeem en zwangere vrouwen lopen meer risico. Voor deze groepen kan het verstandig zijn gepasteuri- seerde eieren te gebruiken in plaats van gewone eie ren. Als 'gewone' eieren goed worden verhit, be- staat er weinig tot geen risico. EIREKA! Hoewel er veel tijd en geld ge'investeerd wordt in voedselveiligheid, bestaat er bij sommige voedselsoorten, zoals vlees en eieren, een risico op aanwezigheid van salmonellabacterien. Om dit risico bij eieren uit te sluiten, gebruikt men in de horeca al jaren gepasteuriseerde eieren. Deze eie ren worden verhit (zonder ze te koken), waarbij bepaalde micro-organismen onschadelijk worden gemaakt. Bij Albert Heijn zijn ze nu ook verkrijgbaar. Gepas teuriseerde scharreleieren verpakt in handige cups en ook verkrijgbaar als gescheiden eierdooier of gescheiden eiwit. Lekker makkelijk en er is geen verspilling. Gepasteuriseerde eieren zijn ook nog eens lang houdbaar in ongeopende verpakking. In twintig jaar heeft in AllerHande nooit een recept voor tiramisu gestaan. Dankzij het ge pasteuriseerde ei kunnen we nu het recept voor dit heerlijke Italiaanse nagerecht geven. Maar ook recepten voor Haagse bluf, huisgemaakte a'ioli en verrukkelijke basilicummousse. Eireka! AllerHande 12-2003 121

Allerhande | 2003 | | pagina 125