4 Is wild duur? Dankzij de wildfarms en fokkerijen is wild veel betaalbaarder dan vroeger. Er zijn wel grote prijsverschillen tussen de wildsoorten onderling. Zo heeft konijn de laagste prijs en haas de hoogste. De prijs van een hertenbiefstuk is vergelijkbaar met die van een lamsrack, terwijl een struisvogelbiefstuk slechts een fractie duurder is dan runderbiefstuk. Is wild moeilijk te bereiden? Nee, wild is eigenlijk net zo makkelijk te bereiden als ander vlees. Dat wild de naam heeft ingewikkeld te zijn komt vooral door de bereidingswijze van vroeger: laten rusten, dagen marineren, larderen en dan pas braden. Dat hoeft tegenwoordig niet meer: het wild bij Albert Heijn is vers en panklaar verkrijgbaar. Op de volgende pagina's staan smakelijke recepten. Welke smaken passen goed bij wild? Wild heeft een uitgesproken smaak die Wild hoort bij het najaar. Bij Albert Heijn zijn weer mooie stukken wild als haas, konijn en hert verkrijgbaar. Maar ook uitheemse wildsoorten als struisvogel of springbok. AllerHande beantwoordt vijf veelgestelde vragen over wild en geeft bijzondere recepten. WILD geraas IHet vlees van alle dieren waarop van oudsher gejaagd wordt, noemen we 'wild'. We onderscheiden grofwild (hert, ree en wildzwijn), kleinwild (haas, konijn, fazant en patrijs) en waterwild (eenden, ganzen en watersnip). In Nederland loopt het officiele jachtseizoen van 15 okto- ber tot 31 december, waarbinnen elke diersoort zijn eigen periode heeft. Op houtduif en konijn mag het hele jaar gejaagd worden. De wildsoorten die bij Albert Heijn verkrijgbaar zijn, worden niet in het wild bejaagd, maar gekweekt op wildfarms en fokkerijen. 2 3 Verse konijn, parel- hoen en eend komen uit Frankrijk. Van de pampa's in Argentinie komt haas, die ter plaatse wordt ingevroren. Hert komt uit Nieuw-Zeeland, waar het vacuum verpakt wordt. Struisvogel en spring bok komen uit Zuid-Afrika. Struisvogel wordt vers vervoerd en springbok ingevroren, omdat deze maar een paar maanden per jaar verkrijgbaar is. Het meeste wild bij Albert Heijn is van begin okto- ber tot begin januari verkrijgbaar. Struisvogel en eendenborstfilet zijn het hele jaar verkrijgbaar. snel overheerst en kan daarom het beste gecombineerd worden met voile, kruidige smaken. Smaakma- kers als knoflook, ui, rozemarijn, tijm, salie en spek doen het erg goed bij wild. Najaarsgroenten als spruitjes, kool en knolselderij passen beter bij wild dan voorjaarsgroenten. Niet zo vreemd eigenlijk: al is alles het hele jaar door verkrijgbaar, de jacht vindt oorspronkelijk in het najaar plaats. Een garnituur van zoete vruchten, zoals appelcompote, stoofperen of cranberry's smaakt ook heerlijk bij wild.

Allerhande | 2003 | | pagina 112