Diego de Almagro Reserva €4-29 Leon Marzot Tempranillo €339 AH Vaidepenas €3.89 Beamonte Reserva 5-99 Malaga 2 Navarra 3 Ribera Del Duero 4La Mancha 5 Vaidepenas 6Jerez-Xeres-Sherry Spaanse wijngebieden Los Molinos Tinto €2.99 Otonal Anares Rioja Crianza €4-99 Altijd op dronk SPANJE I ALMAGRO MAHZOT In de Diego de Almagro Reserva zijn de pittige, gerookte tonen van het hout te ruiken en te proeven. Een stevige tempranillo-wijn uit de Vaidepenas die gemaakt is om bij kruidige gerechten te schenken. Denk aan leversticks, sjaslicks, goulash, broodje shoarma en blauwaderkaas. WIJNCATEGORIE 9 Deze elegante, fruitige vino tinto heeft de tempranillo als basis. Hij komt uit het noordelijk gelegen Navarra. Hij doet het goed bij een stukje oude kaas, pittige pate maar 00k aan tafel bij kruidige gerechten met varkensvlees. WIJNCATEGORIE 7 Deze soepele, rode vino tinto komt uit het hete hart van Spanje. Hij wordt gemaakt van onder andere de tempranillo-druif, of cencibel zoals hij in Vaidepenas wordt genoemd. Lekker bij (chorizo)worst, belegen kaas, nacho's met tomatendip, taco's en empanadas maar 00k bij bioemkooi met een rundervink. WIJNCATEGORIE 7 De Reserva van Beamonte is inmiddeis een klassieker uit Navarra. Hij wordt gemaakt van tempranillo, cabernet sauvignon en garnacha. In deze wijn proef en ruikje kersen, bessen en vanille. Een eetwijn om bij wild- en fijne rood-vleesgerechten te serveren en door te drinken bij een stukje oude Coudse kaas. Madrid Overal in Spanje wordt wijn gemaakt. Wit, rood, rose, bubbeis (cava), droog, zoet en natuurlijk sherry. Rioja, de streek ten zuiden van de Pyreneeen, zette Spanje als wijnland op de kaart. Buurgebied Navarra en de Penedes bij Barcelona volgden. Inmiddeis zijn Ri bera del Duero, La Mancha, Vaidepenas en Penedes 00k vertrouwde namen. WIJNCATEGORIE 9 los De Los Molinos Tinto, uit Vaidepenas en gemaakt van de tempranillodruif, heeft een vriendelijke, fruitige (aardbeien) smaak. Dit is een rode wijn die licht gekoeld 00k tot zijn recht komt. Schenk hem bij rauwe (serrano)ham, toastje vlees- salade, bitterbal en lichtbelegen boerenkaas. Anares WIJNCATEGORIE 7 Een crianza is fruitig, maar heeft tegelijkertijd het kruidige van de rijping op het houten vat. Deze stevige Anares uit Rioja past bij pikante worstjes, oude boeren kaas, pizza, pasta met tomaten- saus, karbonades met knofiook, gegrilde lamskoteletjes met rata- touille en gehaktballetjes. Spaanse wijnen verschijnen pas in de Albert Heijn-winkel als ze op dronk zijn. Tijdens de oogst worden de druiven geselecteerd. Sommige zijn bedoeld voor wijnen die jong op hun lekkerst smaken. Die komen snel na de oogst op de markt. Wijnen van andere druiven rijpen en rusten in de kelders van de bodegas eerst op houten vaten en daarna in de fles. Pas als ze 'af zijn, mogen ze het huis uit. WIJNCATEGORIE i AllerHande 12-2003 105

Allerhande | 2003 | | pagina 109